www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  J I H O M O R A V S K É M   K R A J I   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď v Jihomoravském kraji má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE!
cena Ď

17. května 2016 opanovala myšlenka ceny Ď Hotel Maximus Resort v Brně, kde se konala „cena Ď v Jihomoravském kraji 2016“.

Krajské kolo 2016 se konalo za finanční podpory statutárního města Brna

www.brno.cz

cena Ď

Vše se uskutečnilo za finanční podpory statutárního města Brna, které přispělo na produkci. Druhým rokem na sebe vzal hostitelskou roli Rotary klub Brno, který se postaral o střechu nad hlavou a pohoštění v moderním sportovním a welnes hotelu na břehu překrásné údolní nádrže Brno. Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Mediálně akci podpořil Český rozhlas.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď.

cena Ď

V Jihomoravském kraji kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 23 nominací na regionální cenu Ď (po uzávěrce regionálního kola jsou další přihlášené nominace přímo postoupené do kola celostátního). Původně účast potvrdila většina nominovaných a členů Kolegia, ale chřipky a virózy zasáhly do dění této akce tak znatelně, že nás bylo nakonec na místě jen poskromnu. Členka Kolegia ceny Ď v Jihomoravském kraji paní Olga Bauerová těsně před akcí zaslala dlouhou omluvnou sms se vzkazem pro všechny přítomné, které jsme měli srdečně pozdravit, což se stalo. Chřipkou onemocněl i hostitel, člen Rotary klubu a majitel hotelu současně, ale naštěstí si pravidelně dávali do čaje citron Ing. Alexander Turkovič a pan Jiří Podlucký, kteří zde v plném zdraví a hlavně nadšení ze setkání mecenášů a dobrodinců - Rotary klub Brno zastoupili a komorní akci zahájili. Někdo tu bylo poněkolikáté, jiný host prvně. Od většiny z nich jsme slyšeli: „Krásná akce!“ – A cítili jsme, že možnost se vzájemně představit a třeba u toho zjistit, že i když jsme každý z jiného světa působení, máme k sobě blízko a dokonce můžeme navázat spolupráci, což se zde stávává, je úžasná.

Přehled nominací v Jihomoravském kraji 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď v Jihomoravském kraji 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Okamžik předání ceny Ď v Jihomoravském kraji 2016 (zleva): Člen Kolegia a tajemník Českého filharmonického sboru Brno – Ladislav Chmelík, člen Rotary klubu a hostitel Ing. Alexander Turkovič, oceněný dobrodinec Michael Svoboda.
cena Ď
Obálku se jménem držitele ceny Ď v Jihomoravském kraji 2016 otevřel a text přečetl člen Rotary klubu Brno pan Jiří Podlucký (vpravo). Na vše poté spontánně reagoval oceněný Michael Svoboda, který cenu velmi upřímně a radostně přijal, avšak zdůraznil, že náleží celému týmu pomocníků, spolupracovníků a dobrovolníků.

cena Ď
Michael Svoboda je držitelem „cenu Ď v Jihomoravském kraji 2016“.

Vítěznou nominaci přihlásil Nadační fond Kociánka - Brno s tímto textem:
Michael Svoboda - Projekt Brno a jižní Morava bez hranic, Projekt Otevřená Kociánka – integrační program, Dobrovolník Centra Kociánka - Michael Svoboda pracuje osm let jako dobrovolník v Centru Kociánka. Dále 15let aktivně pracuje v integračním programu Brno a jižní Morava bez hranic. V letošním roce od ledna 2016 založil nový integrační projekt Otevřená Kociánka. Michael se ve svém volném času i ve svých projektech věnuje v maximální míře dětem, zvláště postiženým, pomáhá jim v cestě životem a s přípravou pro život. Založil hudební skupinu, která už měla hodně vystoupení v JM kraji, věnuje se sportovním aktivitám, založil taneční kroužek, který vedou romské děti z diagnostických ústavů. Pomocí projektu Brno a jižní Morava bez hranic umožňuje setkání zdravých dětí ze škol a školek z celého JM kraje s postiženými dětmi a dětmi z diagnostických ústavů a dětských domovů ( za r. 2015-16 se tohoto programu účastnilo 6072 dětí), Bez jeho iniciativy a ochoty, kolegiality a nezištnosti by zmizelo hodně krásného ze života dětí. Takových lidí je na světě jako šafránu.

Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď v Jihomoravském kraji 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a Ing. Františku Lambertovi, který už šestnáct let cenu Ď podporuje.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.


Doplňující info pro zajímavost:

richard.langer@centrum.cz
- je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dosahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz