www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V   K R A J I   V Y S O Č I N A   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď v kraji Vysočina má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE!
cena Ď

31. března 2016 opanovala myšlenka ceny Ď Gotický sál historické radnice v Jihlavě, kde byla udělena „cena Ď v kraji vysočina 2016“.

cena Ď

Hostitelem komorní ceremonie bylo město Jihlava, jejíž primátor doktor Rudolf Chloupek převzal nad akcí záštitu. Město Jihlava poskytlo bezplatně prostor a milé pohoštění přítomným. Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Mediálně akci podpořil ČRo Region se sídlem v Jihlavě. Na produkci akce finančně přispěl Nadační fond pomoci Karla Janečka.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď…

cena Ď

cena Ď

V kraji Vysočina bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 27 nominací na cenu Ď. Někteří nominující a nominovaní se ocitli v šestnáctiletém projektu prvně. Jiní zase patří mezi letité aktéry ceny Ď. Na Vysočině tradičně svým mecenášům a dobrodincům prostřednictvím veřejné nominace na cenu Ď děkuje například Zoo Jihlava, Dům bez zámku, Dětský domov Jihlava, Dětský domov Humpolec a Dětský domov Jemnice. Často na Vysočině mezi nominovanými nacházíme Tango Havlíčkův Brod, Nadační fond Hanky Kynychové a Delikomat. Vždy „mazáci“ i „nováčci“ v projektu vytvoří neformální přátelskou atmosféru, aniž by to jakkoliv ubíralo na prestiži a vážnosti akce.

Přehled nominací v kraji Vysočina 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď v kraji Vysočina 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Každoročně si v Jihlavě na oceněné „posvítíme“! Každoročně totiž předání ceny Ď v kraji Vysočina provází nádherné počasí a slunce do oken Gotického sálu doslova září. Fotografům komplikuje sluníčko práci, neboť fotit proti světlu není snadné, ale i tak tento snímek Jitky Langerové zachytil podstatné – zářivé úsměvy z okamžiku předání „ceny Ď v kraji Vysočina 2016“. Manželé Jarmila a Vlastimil Fraiovi převzali cenu z rukou primátora Jihlavy PaedDr. Ing. Rudolfa Chloupka (druhý zleva) a vedoucího programu ČRo Region Zdeňka Koudelky (zcela vlevo).

cena Ď

Vítěznou nominaci manželů Jarmily a Vlastimila Fraiových přihlásila Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR , z.s. Klub „Úsměv“, Žďár nad Sázavou s tímto textem:
Paní Jarmila Fraiová již od roku 1998 připravuje pro naše rodiny se zdravotně postiženými dětmi mnoho krásných akcí, na které zároveň prostřednictvím psaní projektů zajišťuje finanční dotaci, aby byly dostupné pro všechny členy. Vzhledem k různorodosti členské základny jsou i činnosti velmi různorodé. Od sportovních, kulturních aktivit, plavání, hippoterapie, canisterapie, pobytových akcí (každý rok týdenní letní pobyt, víkendové pobyty) apod. Vše jsou to aktivity, které rodinám s dětmi se zdravotním postižením přinášejí do jejich životů hodně radosti. V loňském roce tyto aktivity zaštiťoval projekt „Rok drobných radost&iac ute;“ a dokázal vykouzlit úsměv na tvářích mnoha dětí a jejich rodičů. Díky své profesi speciálního pedagoga dokáže i odborně poradit. Má dar pro svoji věc získávat stále nové lidi ze svého okolí. Do své činnosti zapojila i svého manžela, který ji v jejích aktivitách vydatně pomáhá. Jeho kytara je na pobytech nepostradatelným společníkem a má v našem klubu i svůj hudební fan club. V loňském roce, díky této své dobrovolnické činnosti, získal od svého zaměstnavatele také finanční dotaci na činnost našeho klubu. Velký Ď manželům Fraiovým a těšíme se na spoustu krásných společných zážitků v letošním projektu &bd quo;Jaro, léto, podzim, zima s Úsměvem je to vždy príma.“

Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď v kraji Vysočina 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a Ing. Františku Lambertovi, který už šestnáct let cenu Ď podporuje.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.

Zajímavosti:

www.takatukaphoto.com – web jednoho z nominovaných pana Janise Voudouragkakis

www.region.rozhlas.cz – web mediálního partnera ČRo Region se sídlem v Jihlava

richard.langer@centrum.cz - je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dosahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz