www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  L I B E R E C K É M   K R A J I   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď v Libereckém kraji má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE!
cena Ď

14. dubna 2016 opanovala myšlenka ceny Ď Navrátilův sál v Novém Boru, kde se konají mnohé akce města, stejně jako se zde tentokrát konala za tradičního partnerství města Nového Boru „cena Ď v Libereckém kraji 2016“.

cena Ď

Generálním partnerem „ceny ´D v Libereckém kraji 2016“ bylo město Nový Bor, které na sebe současně vzalo roli hostitele poskytnutím prostor a pohoštění. Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Mediálně akci podpořil Český rozhlas SEVER.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď. Udělení regionální ceny Ď bylo zpestřeno souběžným udělením městské ceny Ď Nového Boru – na výsledek se můžete podívat ZDE.

cena Ď

cena Ď

V Libereckém kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 22 nominací na regionální cenu Ď (po uzávěrce regionálního kola jsou další přihlášené nominace přímo postoupené do kola celostátního). Bytostně, opravdu upřímně, je zde cítit vztah města Nového Boru k cenám Ď, tedy přesněji řečeno k nominovaným a nominujícím, pro něž se zde tato akce každoročně připravuje. A je jedno, jestli o cenách Ď mluví starosta, či vedoucí odboru nebo někdo z pracovníků úřadu. Cenou Ď zde žijí všichni.

Přehled nominací v Libereckém kraji 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď v Libereckém kraji 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Cenu Ď v Libereckém kraji 2016 předali: (zprava: PhDr. Vladislav Jindra – historik a držitel „ceny Ď v Libereckém kraji 2011“, Jan Punčochář – ředitel RTM PLUS, televize Libereckého kraje, Mgr. Jaromír Dvořák – starosta Nového Boru, držitelky „ceny Ď v Libereckém kraji 2016“ paní Kateřina Zelenková, paní Hana Čermáková, Ing. Vítězslav Březina – přihlásil vítěznou nominaci. V Novém Boru mají své celebrity jen, co se patří! Každoročně nás navštíví a u vyhlašování ceny Ď v Libereckém kraji neschází historik pan Jindra, který zavzpomínal, jaký to byl zážitek, když jako regionální vítěz ceny Ď v Libereckém kraji 2011 vstoupil na scénu Národního divadla, když zrovna šla do finále celostátní ceremonie ceny Ď. Pan starosta vloni na scéně Státní opery převzal pamětní list za letitou podporu projektu městem Nový Bor – a zde opět byl k dispozici všem nominovaným a nominujícím, aby je s kolegy z městského úřadu pohostil nejen po stránce jídla a pití, ale i atmosféry a vstřícnosti. Radost nám udělal i pan Punčochář z RTM PLUS televize, neboť řekl pár vět ve smyslu: „Pokud chceme, aby naše televize byla televizí Libereckého kraje, nesmíme zde chybět…“

cena Ď
Za Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s., klub Liberec
si cenu Ď převzaly Kateřina Zelenková (vpravo) a Hana Čermáková.

Vítěznou nominaci přihlásil pan Vítězskav Březina z Jablonce nad Nisou s tímto textem:
Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s., klub Liberec - Důvodem nominování této asociace je ocenit dlouholetou činnost, odhodlání, nasazení a úsilí členů této asociace, kteří - jako dobrovolníci - aktivně pomáhají zdravotně znevýhodněným dětem a mladým lidem. Díky aktivitám ve formě zájmových kroužků, workshopů, táborů, rehabilitačních pobytů či poznávacích výletů je dětem s různými druhy postižení umožněno se společně s ostatními zdokonalovat v různých dovednostech a činnostech, začlenit se do skupiny/společnosti, vytvořit si nové přátele, lépe se připravovat pro každodenní život a získat s „přáteli“ mnoho různých zážitků a zkušeností. Vzhledem k tomu, že členové asociace do těchto aktivit vkládají svůj volný čas, energii, dovednosti, a často i prostředky, a to bez nároku na honorář, myslím, že jejich činnost stojí k povšimnutí.

Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď v Libereckém kraji 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a Ing. Františku Lambertovi, který už šestnáct let cenu Ď podporuje.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.


Doplňující info pro zajímavost:

richard.langer@centrum.cz
- je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dosahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz