www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  M O R A V S K O S L E Z S K É M   K R A J I   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď v Moravskoslezském kraji má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE
cena Ď

20. dubna 2016 opanovala myšlenka ceny Ď Kapucínský klášter ve Fulneku, kde se konala „cena Ď v Moravskoslezském kraji 2016“.

cena Ď

Vše se uskutečnilo pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje pana Miroslava Nováka a za podpory Moravskoslezského kraje, který přispěl na produkci. Tradičně akci podpořilo Sdružení česká zoo formou zajištění pohoštění. Vše se dělo za lidské vstřícnosti a obětavosti zaměstnanců Kapucínského kláštera. Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Partnerem akce je společnost ENWOX ENERGY. Mediálně akci podpořil Český rozhlas Ostrava.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď.

cena Ď

cena Ď

V Moravskoslezském kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 21 nominací na regionální cenu Ď (po uzávěrce regionálního kola jsou další přihlášené nominace přímo postoupené do kola celostátního). Účastníci akce naslouchali naprosto tiše vyprávění o všem, co s cenou Ď souvisí. Špendlík, kdyby spadl, byl by slyšet! A bylo jedno, zda byla řeč o letitých zkušených aktérech akce nebo těch, co přijeli do Fulneku prvně. Velikou radost jsme měli, když paní Bc. Taťána Kahánková z Kanceláře hejtmana Moravskoslezského kraje zavzpomínala na celostátní finále v Národním divadle v roce 2012, které bylo pro ní zážitek. Stejnou řeč vedl i člen Kolegia Vladan Pitel, který si rok co rok nenechá ujít ani Fulnek a ani finále v Praze. Vše avšak začíná tady. Tady už dopředu víme, koho budeme zvát na finále – tedy všechny přítomné. A protože už tady jsou úžasní, do jednoho, co teprve na Nové scéně Národního divadla?

Přehled nominací v Moravskoslezském kraji 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď v Moravskoslezském kraji 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Okamžik předání ceny Ď v Moravskoslezském kraji 2016 (zleva): Delegátka z Kanceláře hejtmana Moravskoslezského kraje paní Mgr. Věra Janáčková, přihlašovatelka vítězné nominace paní Naděžda Kubalová z Domova seniorů POHODA Orlová – Lutyně, držitelka ocenění paní Věra Böhmová a člen regionálního Kolegia Vladan Pitel z firmy Enwox ENERGY.

cena Ď
Cenu Ď v Moravskoslezském kraji 2016 si převzala paní Věra Böhmová.

Vítěznou nominaci přihlásil Domov seniorů POHODA Orlová – Lutyně s tímto textem:
Paní Věra Böhmová do domova pro seniory přichází pravidelně každý týden v úterý již 8 let. Svůj čas věnuje bezplatně seniorům, se kterými nejen cvičí, ale vede s nimi rozhovory o běžné realitě života, zprostředkovává jim prostřednictvím donášky tiskovin všeobecný rozhled. Je zařazena v dobrovolnickém programu DC Adra, a také sama aktivně vyhledává další dobrovolníky pro dobrovolnické činnosti v našem domově. Občasně seniory doprovází na kulturně-společenských akcích – Orlovské múzy, Pochod všech generací, ukázala, jak lze využít cvičební stroje na senior hřišti. A co je na tom obdivuhodné a ojedinělé? Především to, že paní Věra Böhmová patří sama do kategorie starších seniorů, ale díky své vitalitě dokáže motivovat a přinášet radost nejen svým vrstevníkům.

Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď v Královéhradeckém kraji 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a šestnáctiletému osobnímu podporovateli projektu Ing. Františku Lambertovi.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.


Doplňující info pro zajímavost:

richard.langer@centrum.cz - je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dodahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz