www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  O L O M O U C K É M   K R A J I   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď v Olomouckém kraji má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE!
cena Ď

19. dubna 2016 opanovala myšlenka ceny Ď ArtUm centrum Olomouc, kde hostitel Rotary klub Olomouc City spolupořádal „cenu Ď v Olomouckém kraji 2016“, který zajistil uměním dýchající prostor a milé pohoštění.

cena Ď

Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Mediálně akci podpořil Český rozhlas Olomouc. Na produkci akce (produkce nominací, cesta a podobné náklady) přispěl pořadateli projektu Nadační fond pomoci Karla Janečka.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď. Udělení regionální ceny Ď bylo zpestřeno souběžným udělením městské ceny Ď v prostředí města Olomouc – na výsledek se můžete podívat ZDE. ZDE.

cena Ď

cena Ď

V Olomouckém kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 17 nominací na regionální cenu Ď (po uzávěrce regionálního kola jsou další přihlášené nominace přímo postoupené do kola celostátního). Letos nám opět s „cenou Ď v Olomouckém kraji 2016“ pomohl místní Rotary klub, který tak jako tak na vrub svého času a nákladů organizoval „cenu Ď ve městě Olomouc“, takže jsme obě akce, regionální a městskou, spojily v jednu. Rotariáni mají jedno společné – nemají moc času. Ve svých profesích jsou úspěšní a cosi jim vnitřně říká, aby se o tento úspěch podělili. Když k tomu najdou čas navíc na cenu Ď, není co víc si přát. Celou akci spolumoderoval Jiří Krejčí z Rotary klubu Olomouc - City, který hrdě nezapomněl na hanácký kroj…

Přehled nominací v Olomouckém kraji 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď v Olomouckém kraji 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Cenu Ď v Olomouckém kraji 2016 intenzivně podporují doktor Zdeněk Zukal a jeho TV ZZIP (vlevo), paní Věra Novotná, držitelka „ceny Ď v Olomouckém kraji 2013“ a člen Rotary klubu Olomouc – City, pan Vojtěch Lachnit.

cena Ď
Cenu Ď si převzali pánové Miloš Machů a David Matyáš – zástupci Ultras 1919 - SK Sigma Olomouc,
kteří jsou dlouhodobým podporovatelem Dobrého místa pro život.

Vítěznou nominaci přihlásilo Dobré místo pro život s tímto textem::
Miloš Machů – zástupce Ultras 1919 - SK Sigma Olomouc je dlouhodobým podporovatelem Dobrého místa pro život. Fotbalisté se zúčastní moha našich akcí, fotili s námi i kalendář s handicapovanými kamarády, pro které je to zážitek na celý život. A protože energie se má vracet, chodíme jim fandit na stadion. Tam jsme se seznámili s mladými fanoušky - klubem Ultras 1919 - Vždy za Sigmou, kteří vždy skandují v tom rebelujícím sektoru. Napadlo mne, že bych jim mohla dát šanci udělat pro někoho něco pěkného a oni s nadšením přijali. Tehdy se jim podařilo pro prvňáčka Vildu ze Základní školy Credo pro děti s handicapem vybrat na celo-stadionové sbírce desítky tisíc. Vilda od nich dostal nový joystick, sami mu jej přišli do školy předat. Nejvíc si mne získali tím, že se oholili, nastrojili do košilí a sami byli velmi dojatí Vildou a školou samotnou. Vím, že až budou mít děti, vždy si na tuto situaci vzpomenou. Od té doby vždy na prvním jarním a posledním podzimním zápase uspořádají podobnou sbírku ve prospěch nějakého dítěte. Například v sobotu 16. dubna vybírali na nemocnou Emičku, která bojuje s rakovinou. Nominuji kluky proto, že jsou mladí a bude pro ně toto ocenění velmi motivující pro jejich další aktivity i život.

Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď v Olomouském kraji 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a Ing. Františku Lambertovi, který už šestnáct let cenu Ď podporuje.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.


Doplňující info pro zajímavost:

richard.langer@centrum.cz
- je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dosahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz