www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  P A R D U B I C K É M   K R A J I   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď v Pardubickém kraji má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE!


cena Ď

12. dubna 2016 opanovala myšlenka ceny Ď Rytířský sál na Zámku Pardubice, kde má sídlo Východočeské muzeum v Pardubicích a kde byla udělena „cena Ď v Pardubickém kraji 2016“.

cena Ď

Spolupořadatelem a hostitelem akce bylo Východočeské muzeum v Pardubicích. Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Mediálně akci podpořil Český rozhlas Pardubice. Na produkci akce finančně přispěl Nadační fond pomoci Karla Janečka. Na akci také svým dílem přispěl pořadatel projektu.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď…

cena Ď

cena Ď

V Pardubickém kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 12 nominací na regionální cenu Ď (po uzávěrce regionálního kola jsou další přihlášené nominace přímo postoupené do kola celostátního). Ozvěna Rytířského sálu už mnohokrát zažila představování nominovaných na cenu Ď. Nejinak tomu bylo letos. Pro toto regionální kolo je typický menší počet nominací a o to snad ještě intenzivnější jejich prožívání přítomnými hosty. Mnoho z nich po vzájemném představení všech a předání ceny, nespěchalo domů. Povídali jsme si v hloučcích o životě a často mne napadlo, že se dotyční musejí znát. Někteří se však viděli prvně v životě a přesto si okamžitě padli do oka. Jsou z jiných světů činností, ale asi tím, že vždy jde o to pomáhat druhým, jsou naladěni na stejnou životní vlnu…

Přehled nominací v Pardubickém kraji 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď v Pardubickém kraji 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Cena Ď má zázemí v sídle Východočeské muzea řadu let. Kdysi jsme zde oslovili o podporu nejednu instituci a nejednu osobnost. Střechu nad hlavou nám nakonec poskytlo toto překrásné muzeum a my se sem vracíme každoročně s nadšením už jenom proto, že jeho historička, paní Věra Doležalová, se k ceně Ď od první vteřiny, co se o ní dověděla, staví nesmírně vstřícně. Jezdíme sem rok co rok jakoby domů. Tento pocit umocňuje i další členka regionálního Kolegia, pedagožka Střední školy Delta, paní Jitka Svobodová…

cena Ď
Cenu Ď v Pardubickém kraji 2016 si převzaly dámy
Růžena Matyášová a Jana Kacrová z Místní skupiny ČČK Jablonné nad Orlicí.

Vítěznou nominaci přihlásil Dětský domov Dolní Čermná s tímto textem:
Místní skupina ČČK Jablonné nad Orlicí dlouhodobě spolupracuje s DD Dolní Čermná. Jedná se o dlouhou tradici, trvá již 25 let. Ženy z ČČK připravují pro děti balíčky na Velikonoce, Vánoce, 1x ročně pro ně také připraví program, kdy děti pozvou na nějakou zajímavou akci nebo uspořádají dětský den. Vždy dětem připraví pohoštění. Děti se na tyto akce již dopředu těší. Na oplátku děti tetám předají drobné dárky a přáníčka. Tety z červeného kříže se již staly součástí dětského domova a my jim za jejich vytrvalou přízeň děkujeme.

Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď v Pardubickém kraji 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a Ing. Františku Lambertovi, který už šestnáct let cenu Ď podporuje.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.

Doplňující info pro zajímavost:

richard.langer@centrum.cz - je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dosahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz