www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  Ú S T E C K É M   K R A J I   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď v Ústeckém kraji má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE!
cena Ď

13. dubna 2016 opanovala myšlenka ceny Ď Rohový sál na Zámku Děčín, kde se konají reprezentační akce města Děčína, stejně jako se zde i tohoto dne za tradičního zásadního partnerství města Děčína udělovala „cena Ď v Ústeckém kraji 2016“.

cena Ď

Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ústecký kraj zde byl prezentován také jako podporovatel nové „mimořádné ceny Ď Ústeckého kraje 2016“, která bude udělena na celostátním finále 24. 6. 2016. Generálním partnerem „ceny ´D v Ústeckém kraji 2016“ bylo město Děčín, které na sebe současně vzalo roli hostitele poskytnutím prostor a pohoštění. Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Mediálně akci podpořil Český rozhlas SEVER.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď. Udělení regionální ceny Ď bylo zpestřeno souběžným udělením městské ceny Ď Děčína – na výsledek se můžete podívat ZDE.

cena Ď

cena Ď

V Ústeckém kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 22 nominací na regionální cenu Ď (po uzávěrce regionálního kola jsou další přihlášené nominace přímo postoupené do kola celostátního). Přístup k nominovaným paní primátorky Mgr. Marie Blažkové už vloni navázal na upřímný přístup někdejšího pana primátora Františka Pelanta. Každý nominovaný a nominující byl představen a upřímnost byla znát z každé věty nejen u oficiálních činitelů, ale i u každého z aktérů akce. Ani dojetí nescházelo, když se jednomu z přítomných chlapů objevily slzy v očích, když jeho manželka mluvila o službě v hospici…

Přehled nominací v Ústeckém kraji 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď v Ústeckém kraji 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Cenu Ď v Ústeckém kraji 2016 předali: (zprava: Mgr. Marie Blažková – primátorka Děčína, František Pelant – zastupitel Ústeckého kraje, Ing. Mgr. Michal Šidák – ředitel Gymnázia Václava Šmekala v Ústí nad Labem, Mgr. Petr Havlík – Rotary Klub Most a Litvínov, Ing. Luboš Trojna – ředitel Kanceláře hejtmana Ústeckého kraje. Pan Pelant a pan Šidák k ceně Ď v Ústeckém kraji patří stejně neodmyslitelně, jako partnerství města Děčína. Paní primátorka už vloni neuvěřitelně vstřícně navázala na spolupráci svého předchůdce se slovy: „V krásných projektech je třeba pokračovat…“ Podruhé jsme měli také čest na akci přivítat pana Havlíka z Rotary klubu, který se s myšlenkou ceny Ď ztotožňuje do té míry, že na vrub svého času a svých nákladů zorganizoval městskou cenu Ď 2016 v Litvínově. A radost jsme měli i z první návštěvy pana Trojny, který přinesl na akci pozdravy hejtmana, pod jehož záštitou se letošní ročník ceny Ď v Ústeckém kraji konal.

cena Ď
Dívka jménem Sára přijala cenu Ď v Ústeckém kraji 2016 do úschovy,
aby ji předala určeným držitelům – pánům studentům Pauknerovi a Kučerovi.

Vítěznou nominaci přihlásil Dětský domov Ústí nad Labem s tímto textem:
Projekt „Milý Ježíšku“ - Rádi bychom nominovali na Cenu Ď Vojtěcha Pauknera a Tomáše Kučeru, kteří již několikátým rokem pořádají akci pro děti z dětských domovů s názvem Milý Ježíšku. Pro zajištění tak velkého množství dárků určitě nestačí založit stránky. Je zde vidět i osobní aktivita těchto dvou, možná i více, mladých lidí. Systém se každým rokem vylepšuje. Díky všem součinnostem se podaří zajistit velké množství dárků. Cenu Ď si pánové zaslouží.

Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď v Ústeckém kraji 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a Ing. Františku Lambertovi, který už šestnáct let cenu Ď podporuje.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.


Doplňující info pro zajímavost:

richard.langer@centrum.cz - je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dosahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz