www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola:
cena Ď v Jihočeském kraji
cena Ď v Jihomoravském kraji
cena Ď v Karlovarském kraji
cena Ď v Královéhradeckém kraji
cena Ď v Libereckém kraji
cena Ď v Moravskoslezském kraji
cena Ď v Pardubickém kraji
cena Ď v regionu hl. m. Prahy
cena Ď v Plzeňském kraji
cena Ď v Olomouckém kraji
cena Ď ve Středočeském kraji
cena Ď v Ústeckém kraji
cena Ď v kraji Vysočina
cena Ď ve Zlínském kraji


Krajské nominace 2016
Krajská Kolegia 2016
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   VE  Z L Í N S K É M   K R A J I   2 0 1 6


cena Ď „JUPÍÍÍ NA POČEST VÍTĚZE“ - aneb cena Ď ve Zlínském kraji má vítěze, ale nemá poražených! Pár vteřin videa z atmosféry setkání mecenášů a dobrodinců si přehrajete ZDE!


cena Ď

5. dubna 2016 opanovala myšlenka ceny Ď Malou scénu Slováckého divadla v Uherském Hradišti, kde byla udělena „cena Ď ve Zlínském kraji 2016“.

cena Ď

Hostitelem komorní ceremonie bylo město Uherské Hradiště, které přispělo na pohoštění aktérů akce a jehož starosta Ing. Stanislav Blaha převzal nad „cenou Ď ve Zlínském kraji 2016“ záštitu. Spolupořadatelem akce bylo Slovácké divadlo. Křišťálovou cenu Ď vyrobila a nezištně dodala sklárna Artcristal Bohemia (Velký Osek). Mediálně akci podpořil Český rozhlas. Na produkci akce finančně přispěl Nadační fond pomoci Karla Janečka. Na pohoštění a produkci také svým dílem přispěl pořadatel projektu.

cena Ď

Jako vždy na udílení ceny Ď zveme pouze ty osobnosti, kterých se projekt týká, či které mají k cenám Ď filozofickou vazbu. Žádná „celebrita“ coby „ozdoba“ akce se nekoná. Co host, to buď ten, který nominoval, byl nominován, či je člen Kolegia, partner ceny Ď nebo její upřímný morální dlouhodobý podporovatel. Tedy co host, to naše „ryzí celebrita ze světa mecenášství a dobrodiní“. To vysvětluje onu krásnou neopakovatelnou atmosféru akcí ceny Ď…

cena Ď

cena Ď

Ve Zlínském kraji bylo v roce 2016 přihlášeno celkem 25 nominací na regionální cenu Ď (po uzávěrce regionálního kola jsou další přihlášené nominace přímo postoupené do kola celostátního). Mnohé tváře nominujících už léta známe. Nahlas zde řekli, že cena Ď je jednou z mála možností veřejně poděkovat těm, kteří pomáhají. Jako velkou celebritu večera jsme pak vespolek všichni snímali loňskou držitelku ceny Ď ve Zlínském kraji – paní Wasserbauerovou, o níž jsme před rokem vyprávěli, že osobně získala pro Český národní registr dárců kostní dřeně na 6000 lidí. Letos jen tak mimochodem zmínila, že od té doby jich přibylo k dalším dvěma tisícům. Mezi nově nominovanými byli osobnosti neskrývající překvapení z výjimečné atmosféry setkání, kterou si navzájem spontánně všichni vytvořili.

Přehled nominací ve Zlínském kraji 2016 najdete ZDE.

Nominace nastudovalo a hlasováním o udělené ceně Ď ve Zlínském kraji 2016 rozhodlo regionální Kolegium ve složení, které Vám představujeme ZDE.

cena Ď

Kdysi dávno se nám nepovedlo získat přímo ve Zlíně partnery pro spolupořádání regionální ceny Ď. Protože si náš projekt na nic nehraje a je tím, na co má, je tak pojatý, jak kdo do něj chce vložit kus sebe, vše bereme jako život a přínos pro projekt. Před léty jsme hledali ve Zlíně a nenašli, ale za to jsme uspěli v Uherském Hradišti a od té doby se sem každoročně vracíme jakoby „do svého“ a jsme na tuto spolupráci patřičně pyšní. Tehdy nás sem nasměroval člen Kolegia ve Zlínském kraji akademický malíř Pavel Vavrys (uprostřed) a seznámil nás s tehdejším ředitelem Slováckého divadla Igorem Stránským. Přátelství a vstřícnost se linou těmi všemi léty a to dokonce poté, co je v divadle nový ředitel Michal Zetel, kterého dnes zastoupil tiskový mluvčí a herec Josef Kubánik… (zcela vlevo)

cena Ď
Cenu Ď ve Zlínském kraji 2016 si ze společnosti Brose CZ převzaly dámy - Vlasta Polachová a Kateřina Galusová.

Vítěznou nominaci zaslala Diakonie ČCE – hospic CITADELA, Valašské Meziříčí – s tímto textem:
Brose CZ spol. s r. o. - Podporuje už pátý rok naše zařízení významným finančním darem. Obyčejné poděkování za darované peníze se rychle změnilo ve výměnu pozdravů a přání, následoval zájem o naše služby, o naše klienty i zaměstnance. Představitelé společnosti se přijeli do našeho zařízení podívat, aby se setkali s těmi, které podporují. A tak se zrodilo přátelství.
Zástupci společnosti přijímají naše pozvání na benefiční akce, na akce, které pořádáme pro laickou veřejnost i pro sponzory. Přicházejí s nejrůznějšími dárky. Kromě symbolického darovacího šeku to jsou třeba obrázky, které pro klienty hospice namalovaly děti zaměstnanců ve firemní školce. Z osobních setkání máme vždycky velkou radost.
Velikým zážitkem byla návštěva dětí ze školky a z jesliček z Kids Clubu Brose. Děti přijely firemním autobusem v doprovodu učitelů a tet i zástupců vedení společnosti. Naši klienti je čekali připraveni u stolů, na kterých byly kromě občerstvení připraveny společenské hry. Po svačince děti tančily a zpívaly a došlo i na společné stavění kostek a hraní „člověče“ a především na povídání. Atmosféra byla jedinečná. Jako kdybychom se velcí i malí z Brose, naši klienti domova – paní a pánové ve věku osmdesát a více let, sestřičky mladé i starší, znali celá léta. Takto radostně prožité společné dopoledne nebylo poslední. Na jaře jsou naši klienti v doprovodu personálu očekáváni v Kopřivnici ve společnosti Brose a Kids Club už teď pro ně připravuje bohatý a zajímavý program. Děkujeme.


Regionální cena Ď nemá kategorie - všechny nominace byly regionálnímu Kolegiu předloženy společně bez rozdílů. Hlasováním bylo rozhodnuto, kdo získá „cenu Ď ve Zlínském kraji 2016“, přičemž každý člen Kolegia rozhodoval na základě svého pohledu na svět. Tato cena byla udělena jako regionální šance k ocenění ještě před tím, než se všechny nominace z celé ČR setkají ve velkém finále, kde jsou již nominace rozděleny do příslušných kategorií - divadla, zoo, památky, dětské domovy, sociální ústavy apod. – přehled kategorií ZDE.

V celostátním kole rozhoduje Celostátní Kolegium, jehož složení najdete ZDE.

Každá regionální nominace, která nezískala cenu Ď v daném kraji, má šanci získat jednu z celostátních cen Ď při finálové ceremonii. Ten, kdo získal v jednom ze 14 krajů ČR regionální cenu Ď, má šanci v celostátním kole získat „cenu Ď posluchačů ČRo Dvojka 2016“ nebo hlavní „GRAND PRIXĎ 2016“.

cena Ď

Finálová ceremonie se koná 24. června 2016 od 14.30 hodin na Nové scéně Národního divadla v Praze, pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana, pod patronací Nadace pro transplantace kostní dřeně, ve spolupráci se sklárnou Artcristal Bohemia, za podpory generálního partnera Rodinného pivovaru Chodovar, za podpory společnosti SVS, spol. s r.o. (Karlštejn), za podpory společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, za podpory společnosti ENWOX, za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, za podpory měst Ostrov, Nový Bor a Děčín, za podpory Královéhradeckého kraje a Moravskoslezského kraje, za podpory společnosti FUCHS OIL CORPORATION CZ, ve spolupráci s Národním divadlem, Rotary klubem, Českým rozhlasem Dvojka, celoplošnou televizí REGIONLNITELEVIZE.CZ a časopisem XANTYPA.

Poděkování za sounáležitost také náleží Jeho Eminenci Dominiku Kardinálu Dukovi, společnosti MPM párty-stany pana Michala Stárka, společnosti WORKPRESS AVIATION pana Bohumila Doubka, módnímu salonu MIRIAM Plzeň, RK EVROPA Plzeň, studentům maturitních ročníků Gymnázia Ostrov, paní Nadě Hynkové z Chodova u Kalových Varů, paní Jájině Raunerové z Chodova u Karlových Varů, rodičům pořadatele projektu Olze a Richardu Langerovým a Ing. Františku Lambertovi, který už šestnáct let cenu Ď podporuje.

Pozvání na finálovou ceremonii obdrží zdarma všichni nominovaní, nominující, členové regionálních Kolegií a další osobnosti, dle kapacity divadla.

Doplňující info pro zajímavost:

richard.langer@centrum.cz - je adresa pořadatele projektu cena Ď, který v rámci "akce SAMOSPONZORING ceny Ď" začal profesionálně působit jako spolupracující realitní makléř renomované RK Evropa Plzeň s dosahem po celé ČR tak, aby byl k dipsozici zejména partnerům a přátelům ceny Ď s tím, že z každé realizované zakázky získává provizi ve prospěch produkce ceny Ď 2016 a dalších ročníků - s cílem o nezávislé trvalé udržení projektu, s důrazem na letitou důvěru, kterou získal u partnerů ceny Ď, vkládajíc do této činnosti své jméno.
- napište si o zasílání Richardových novinek v oblasti realit, třeba tím pomůžete budoucnosti projektu ceny Ď, protože nikdy nevíte, co se dovíte, koho doporučíte nebo zda sami tyto služby nevyužijete:)


  nahoru   |   domů
produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz