www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola 2018:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Karlovarský kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl. m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - kraj Vysočina
   - Ústecký kraj
   - Zlínský kraj
Krajské nominace 2018
Krajská Kolegia 2018
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  J I H O M O R A V S K É M   K R A J I   2 0 1 8


Datum a místo konání: 19. dubna 2018 v Hotelu Slavia v Brně (tato akce hostila tři další krajské ceny Ď za Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj a Zlínský kraj)

Partner: Hotel Slavia, Brno

Finanční podpora: Akce se konala za finanční podpory statutárního města Brna

cena Ď

Poděkování:

Děkuji městu Brno za finanční pomoc ve prospěch produkčních nákladů spojených s realizací této akce. Tato pomoc přichází třetím rokem bez ohledu na to, že bych osobně na magistrátu jednal, či přes konexe tuto pomoc zajišťoval. Jednoduše jsem v Plzni napsal žádost o podporu a této žádosti bylo v Brně na základě předložených podkladů vyhověno. A to se mi moc líbí….

Děkuji moc za vstřícnost paní Hájkové, ředitelce Hotelu Slavia v Brně, která nad rámec standardních zvyků okamžitě cenu Ď přijala „za svou“ a to jen na základě jednoho e-mailu? …Hotel Slavia uhradil pohoštění pro nominované mecenáše a dobrodince :)

Na akci také nahlas zaznělo, že 18 let se těšíme ze vzácné spolupráce s Národním divadlem, že si vážíme podpory pana Plevky st. z Rodinného pivovaru Chodovar, nezištné podpory ze strany Nadačního fondu pomoci Karla Janečka a sklárny Artcristal Bohemia, mediální spolupráce s ČRo Dvojka a s dalšími partnery. Vůz na cestu do Brna zapůjčila firma AUTOPRODEJ Šrámek z Plzně – prodejce vozů Hyundai.

cena Ď

Přehled krajských nominací v Jihomoravském kraji:
http://www.cena-d.cz/nomkrajjihomoravsky2018.html


Složení krajského Kolegia ceny Ď v Jihomoravském kraji:
http://www.cena-d.cz/kolegiumjihomoravskykraj2018.html


cena Ď

Letitý člen Kolegia ceny Ď v Jihomoravském kraji 2011 – 2018 pan Ladislav Chmelík (tajemník Českého filharmonického sboru Brno), ač z Brna, osobně neznal paní Andreu Hájkovou (ředitelka Hotelu Slavia v Brně), přestože hotel jako takový samozřejmě zná velmi dobře. A právě zde se oba dva potkali prvně v životě díky ceně Ď. Paní Hájková jako nová podporovatelka projektu a pan Chmelík jako zkušený bard. Nedalo nám tenhle okamžik nezaznamenat…

cena Ď

„Cenu Ď v Jihomoravském kraji 2018“ z rukou paní Andrei Hájkové a pana Ladislava Chmelíka převzal za pana Bubníka pan Pavel Perout z Oblastní charity Blansko (autor vítězné nominace).

Neformální video z akce – aneb „Hmmmm na počest oceněného!“ – najdete zde: (https://youtu.be/Yt__RrV70dM) nebo zde:


Znění vítězné nominace Oblastní charity Blansko:

Consorta Praha s.r.o., Zdeněk Bubník - Pan Zdeněk Bubník dlouhodobě (více jak 20 let) podporuje Centrum denních služeb Emanuel v Boskovicích. Zajímá se o osudy postižených lidí v centru, o jejich rodiny a jejich svízelnou životní situaci. Jeden z mnoha příkladů, které jsou nad rámec sponzorské pomoci je, že např. uhradil pohřeb sestry mentálně postiženého člověka. Bez této pomoci by žádné pietní rozloučení nebylo. Pro klienty centra pořádá bezplatné týdenní pobyty, kde se účastní osobně, pomáhá a pro všechny zúčastněné mimo jiné výtečně vaří. Navíc velkoryse přispívá finančně na vylepšení podmínek centra pro postižené. Z pozice štědrého sponzora se vyšplhal na tu nejvyšší příčku a ta se jmenuje KAMARÁD. Jeho hluboce lidský přístup a osobní zapojení si zaslouží velké poděkování, protože se s těmi nejpotřebnějšími dělí nejen o své finanční zdroje, ale také o svůj čas a osobně se zapojuje. Jeho zájem o druhé a citlivý přístup k jejich těžké situaci a konkrétní pomoc je příkladný.

cena Ď

cena Ď

cena ĎZa cenou Ď jsme se na Moravu vypravili vozem „Hyundai i40“ zapůjčeným od pana Šrámka z Plzně (Nepomucká třída). A díky tomu také vznikl článek pro cyklus „40 výletů s i40, díl č. 27“ – který můžete číst na www.richard-langer.cz v rubrice „psaní“ zde:

cena Ď

Nepřehlédnutelnou i40 jsme zaparkovali přímo před Hotel Slavia v místě, odkud je vidět na stolečky terásky, kde se v roce 1992 natáčela slavná epizoda filmu „Dědictví aneb kurvahošigutentag“ (Bohuš vyhodil z placu vrchního…).

Text, foto, video: Richard Langer
Produkce, nominační kampaň, správa webu a video: Jitka Langerová


  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz