www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola 2023:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Karlovarský kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl. m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - kraj Vysočina
   - Ústecký kraj
   - Zlínský kraj
   - Mimořádná Cena Ď
CENTRA LADA Pacov

Krajské nominace 2023
Krajská kola další ročníky
 


Mimořádná   Cena   Ď   CENTRA   LADA   Pacov   v   kraji   Vysočina   2023


2. října 2023, U České koruny, Lipnice nad Sázavou…
…u rodiny potomků spisovatele Jaroslava Haška

Třetí předávání krajských a místních cen Ď (ze tří takových akcí před konáním finálové ceremonie dne 16. října na Nové scéně Národního divadla v Praze) se uskutečnilo v místě, kde spisovatel Jaroslav Hašek napsal velkou část románu o „Osudech dobrého vojáka Švejka…“, přímo tam, kde žil v „hospodě“, čímž se mu splnil sen, v restauraci „U České koruny v Lipnici nad Sázavou“. Byly zde uděleny standardní krajské ceny za region Vysočiny, východních Čech a Moravy a vedle nich také ceny mimořádné CENTRA LADA v Pacově, neboť letos toto veřejně prospěšné centrum po boku 23. ročníku ceny Ď za letité věrné nominování získalo privilegium mít svou vlastní rozsáhlou „mimořádnou nominační kategorii“. Vše je vysvětlené ve videu nikoliv z této akce, ale z udělování „Místních cen Ď CENTRA Lada Pacov“ dne 6. října 2023 v Pacově (odkaz na video je zde: https://www.facebook.com/100057139492723/videos/343054721622778), včetně systému místních kol, krajského kola a kola celostátního, kde se všechny nominace z Lady opět setkají.

Za 23 let činnosti Lady se ohlédla zakladatelka paní Jana Moravcová, která pracně se svým týmem hledala v archivech, kdo kdy a jak Ladě pomohl, aby takto Lada dala dohromady na 162 nominací. Ty letos nezařazujeme standardně do kategorie „nadace, charita…“, nýbrž výjimečně do mimořádné kategorie CENTRA LADA. Proto také místní a krajské ceny nedodala sklárna dodávající ceny Ď, ale přímo si je ve větším počtu, vyrobilo CENTRUM Lada se svými klienty samo. O udělených cenách pak rozhodovalo také pro letošek „mimořádně utvořené místní Kolegium v CENTRU Lada“.

Ceny v podobě obrazů vznikly jako individuální originální umělecká díla klientů CENTRA Lada v Pacově, ve spolupráci se zaměstnanci a pomocníky centra.

Zpětných ohlasů hostů pozvaných paní Moravcovou prý bylo mnoho a jen a jen pozitivní a lidsky krásné. Za spolupráci s tímto centrem nesmírně děkuji, za poslední 2 měsíce všichni zde věnovali ohromné množství času přípravě naší spolupráce. Jen do ND na finále potvrdilo účast na 140 pomocníků a dobrodinců Lady, kde všem po boku jiných dobrodinců a mecenášů z celé ČR, bude nahlas opět poděkováno a někteří si navíc odvezou některou z celostátních mimořádných cen Ď CENTRA LADA Pacov, plus se plánuje u budovy ND společný snímek s tou cenou, protože je pouhým symbolem a ve skutečnosti patří všem nominovaným.

Richard Langer
autor a pořadatel ceny Ď 2001 – 2023

cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz