www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná městská kola 2023:
   - cena Ď v Novém Boru
   - cena Ď v Ústí n/L
   - cena Ď v Blovicích
   - cena Ď v Plzni
   - cena Ď v Nepomuku
   - cena Ď v Blatné
   - cena Ď v Č. Budějovicích
   - cena Ď v Písku
   - cena Ď v Táboře
   - cena Ď v Březové
   - cena Ď v Chodově
   - cena Ď v Karlových Varech
   - cena Ď v Poděbradech
   - cena Ď v Praze
   - cena Ď v Hradci Králové
   - cena Ď v Radkově
   - cena Ď v Lanžhotu
   - cena Ď v Mikulčicích
   - cena Ď ve Dvoře Králové
   - cena Ď v Třebíči
   - cena Ď v Jemnici
   - cena Ď ve Žďáru nad Sázavou
   - cena Ď v Jihlavě
   - cena Ď v Pacově
Městská kola další ročníky
 

Místní   cena   Ď   v   Blovicích  2023


25. září 2023, Galerie Vavrys, Stará Praha

Druhé předávání krajských a místních cen Ď (ze tří takových akcí před konáním finálové ceremonie dne 16. října na Nové scéně Národního divadla v Praze) se uskutečnilo na Staré Praze v tradiční Galerii Vavrys (zde vzniklo ze štětce malíře Martina Vavryse kdysi logo ceny Ď) dne 25. září 2023 (krajské ceny v krajích: Plzeňský, Jihočeský, Karlovarský, Středočeský a Praha; místní ceny Ď v: Blovicích, v Nepomuku, Plzni, Českých Budějovicích, Blatné, Písku, Táboře, Chodově, Březové, Karlových Varech, Praze a Poděbradech).

Na základě nominace studentů Gymnázia Blovice a z rozhodnutí Kolegia „Místní cenu Ď v Blovicích 2023“ získal „Lidový dům Blovice“ (kategorie kouzlo domoviny). Od zástupců studentů cenu převzal ředitel Lidového domu pan Bc. Václav Podroužek (první snímek, on vpravo), který netajil upřímnou radost, protože volba studentů byla zcela svobodná. Ve své děkovné řeči nezapomněl vzpomenout samotného gymnázia, kde před časem studoval a o němž se dověděl, že od roku 2015 spolupracuje s cenou Ď, což považuje za smysluplné.

Text nominace zněl:
Lidový dům Blovice - Lidový dům Blovice je kulturní zařízení v centru Blovic sloužící všem věkovým skupinám. Celoroční pořádání koncertů, divadelních představení, tanečních kurzů, různých setkání (senioři), plesů a dalších akcí kulturního charakteru. V létě promítání filmů. Součástí LD je vinárna. Web Lidového domu: https://www.lidovydumblovice.cz/

Skleněné ceny na tuto akci jako vždy nezištně dodala rukodělná sklárna Artcristal Bohemia z Velkého Oseku (druhý a dvanáctý snímek).

Přítomný byl i ředitel špičkové tiskárny SVS, spol. s r.o. se sídlem v Karlštejně, která je řadu roků věrným partnerem ceny Ď a poslední dva roky generálním partnerem finále ceny Ď – pan Martin Dohnal (třetí snímek, on vlevo).

Atmosféra byla podle slov na místě a také zpětných telefonických, mailových a dalších reakcí – upřímná, vřelá, atraktivní, přirozená, milá, úžasná (čtvrtá fotka – komorní prostředí galerie, kde oproti ceremonii v divadle je prostor na vzájemná popovídání a klidné, nikam nespěchající představení světů nominovaných).

Velmi zodpovědně každým rokem nominuje na cenu Ď své podporovatele také REHAFIT z Prahy, který vždy reprezentuje na akcích ceny Ď usměvavá, milá, spontánní, energická a empatická paní Pavlína Zvelebilová (pátý snímek, druhá zprava). Nejen s ní se pokaždé rád pozdraví zakladatel sklárny Artcristal Bohemia pan inženýr Jan Machálek (uprostřed na páté fotce), který ceně Ď pomáhá 15 let!

Nescházejí ani další osobnosti k ceně Ď za léta dávno patřící…, díky nimž je atmosféra vždy neopakovatelná, mezi něž vždy dílem jakoby řízeného osudu „zapadnou“ i nově příchozí (šestá fotografie – stůl gymnazistů z Blovic).

Dlouholetou členkou Celostátního Kolegia ceny Ď a dobrou duší kategorie „životní prostředí“ je paní Petra Kaldová (sedmá fotka), která miluje jak perfektní práci, tak lidství, zodpovědnost, ale i humor…

V horním „patře“ útulné galerie našli své zázemí hosté z Blatné, jak divadelní ochotníci vedené panem Mikešem (osmá fotka, on druhý zleva), tak zástupci TJ DATELS Blatná vedeni panem Říhou (na týž fotce druhý zprava).

Pohoštění s láskou jako dar všem přítomným připravili (bylo nesmírně chválené všemi, včetně pana Dohnala) sociální pracovníci CENTRA LADA Pacov, které jsme zde představili jako subjekt „mimořádně letos nominující“ (bude velké překvapení v ND). Dobře se v galerii bavila, nejenom po stránce humoru, ale i obsahu rozhovorů na téma charita a život s panem Dohnalem a dalšími paní ředitelka „Lady“ Jana Moravcová (devátý snímek – její usměvavý portrét).

Velkou radost za nominaci projevoval LELEBAND z Karlovarska, jehož několik členů vyrazilo do Prahy představit neuvěřitelný náboj pokory a radosti ze života (desátá fotka).

Autor loga ceny Ď malíř Martin Vavrys (jedenáctý snímek) představil letošní obraz „GRAND PRIX Ď 2023“, který bude hlavní cenou na finálové ceremonii 16. října na Nové scéně ND.

Samozřejmě na této akci zaznělo poděkování Národnímu divadlu, kde se opět všichni setkáme na finálové ceremonii, poněvadž všechny nominace bez ohledu, jak dopadly na krajském a místním kole, mají novou šanci ve finále. Zaznělo tedy poděkování za 23 let trvající vzácnou spolupráci s Národním divadlem, stejně jako za 23 let trvající úžasnou nominační spolupráci se ZOO Praha, 15 let trvající spolupráci s výjimečným partnerem ceny Ď špičkovou tiskárnou SVS, spol. s r.o. a s dalšími partnery a příznivci jako jsou: LUBRICANT, AZS RECYKLACE, RABBIT Trhový Štěpánov, ARTCRISTAL BOHEMIA, MPM párty-stany, MIRIAM salon, CENTRUM LADA Pacov, Galerie Vavrys, Naďa Hynková, Jájina Raunerová, Jitka Langerová, Gymnázium Blovice, Česká ZOO, další…

Ještě, než se uskuteční finále „ceny Ď 2023“ na Nové scéně Národního divadla v Praze dne 16. října 2023, postupně se realizuje 14 krajských kol s předáním i řady místních cen. Všechny tyto krajské a místní ceny jsou „šancí navíc k ocenění před finálovou ceremonií, kde již bude větší konkurence nominací z celé ČR“ a navíc na těchto regionálních kolech je prostor k většímu klidnějšímu představení jednotlivých nominací, vzájemným setkáním a přátelským popovídáním v místě, do něhož tito nominovaní svými činnostmi patří.

Poděkování za fotografie patří paní Jaroslavě Raunerové.

Richard Langer
autor a pořadatel ceny Ď 2001 – 2023

cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď


cena Ď nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz