www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

N O M I N A C E
Celostátní nominace 2014
   - Národní divadlo
   - Divadla
   - ZOO Praha
   - Zoologické zahrady
   - Muzea, hrady, zámky a kulturní zařízení
   - Nadace pro transplantace kostní dřeně
   - Nadace, nemocnice, charitativní organizace
   - Hnutí na vlastních nohou Stonožka
   - Morální vzor
   - Dětské domovy a ústavy sociální péče
   - Domovy pro seniory a ústavy sociální péče
   - GRAND PRIX Ď 2014

Krajské nominace 2014
Městské nominace 2014
 

C E L O S T Á T N Í   N O M I N A C E /  CENA   Ď   2014
MUZEA,  HRADY,  ZÁMKY  A  KULTURNÍ  ZAŘÍZENÍ  V  ČR


Polabské muzeum, p.o. Poděbrady nominuje:

Václav Synek - Dlouholetý kronikář města Poděbrady, se nesmazatelně zapsal do naší paměti a následně do historie lázeňského města Poděbrady. Jeho pečlivě vedené kronikářské zápisy, neovlivněné jeho vysokým věkem (*1925), zaznamenávající život lázeňského města, jsou významným a neocenitelným pramenem pro generace budoucích historiků, ale i dalších badatelů a hlavně jsou důležité pro paměť města Poděbrady. Jeho skromný postoj a nezištnost při zaznamenávání a uchovávání současného dění města Poděbrady si zaslouží naše ocenění, obdiv, úctu a dík.
Státní zámek Uherčice nominuje:

Znojemský hudební festival, o.s. - Tradiční dobročinné koncerty ve prospěch SZ Uherčice - V rámci „Hudebního festivalu Znojmo“ se již pět let pořádají dobročinné koncerty na SZ Uherčice, jejichž výtěžek je věnován ve prospěch zámku. V letech 2009 – 2013 tak bylo od různých dárců vybráno celkem 586.600 Kč. Celá tato pro nás významná částka byla použita na financování obnovy 13 havarijních nebo zcela chybějících okenních výplní banketního sálu. Akce byla dokončena v prosinci 2013. Je velmi významná sama o sobě, avšak současně tím byla splněna základní podmínka pro následné restaurování omítek, maleb a podlahy. Počínaje 6. ročníkem koncertu budou příspěvky poskytnuté dárci používány na financování dalších prací souvisejících s památkovou obnovou. Nelze zde nominovat desítky jednotlivých dárců, jichž si nesmírně vážíme bez ohledu na výši poskytnuté částky, proto jako jejich zástupce nominujeme hlavního pořadatele a organizátora.
Město Poděbrady nominuje:

Jiří Navrátil - Středoškolský profesor Jiří Navrátil (ročník 1926) stojí dvacet let v čele společnosti Otakara Vondrovice, která se systematicky snaží kultivovat širokou poděbradskou veřejnost ve směru k poznávání krásné hudby. Organizuje koncerty, zájezdy, besedy, získává abonenty mezi mladou generací a pokaždé osobně sestavuje abonentní koncertní sezónu, které dokládá nejen pedagogické zkušenosti, ale zejména ohromný přehled o interpretech české hudby. Touto systematickou soustavnou činností patří k významným osobnostem města na poli kultury, kteří nezištně propagují lásku hudbě, která je inspirací života.

Hotelová škola, Vyšší odborná škola hotelnictví a turismu a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Poděbrady nominuje:

Mgr. Jaroslava Dunovská - Sbormistryně Orchestru a sboru Gymnázia Jiřího z Poděbrad patnáct let zviditelňuje mladé poděbradské hudebníky po celém světě, když pro ně každoročně připraví, sepíše, přihlásí a zrealizuje různé grantové projekty mezinárodní spolupráce, které přinášejí účastníkům v nejrůznějších evropských městech spousty zážitků, kontaktů a zkušeností - nejen hudebních. Práce v pěveckém sboru, orchestru a absolventském sboru motivuje desítky studentů k setkávání s hudbou a hudební kulturou, kultivuje a upevňuje jejich vztah k hudbě a kultuře vůbec.

Mgr. Karel Lhotský - Spolupracuje s domovem mládeže při HŠ. Nezištně, ochotně a zdarma provádí pan Lhotský žáky ubytované na domově mládeže městem Poděbrady, organizuje pro ně kostýmovanou večerní prohlídku města s připomenutím historických a jiných souvislostí. Je vždy ochoten vložit svůj nejen matematický, ale také herecký talent do služeb školy, pokud jej o to studenti požádají, věnovat jim svůj čas a zprostředkovat pro ně zážitky setkání s divadlem.

Jiří Navrátil - Organizuje výchovné koncerty pro školy. Je třeba poděkovat za neúnavnou, nezištnou, vždy ochotnou a vlídnou spolupráci, s níž se pan Navrátil každoročně obrací na poděbradské školy, aby žákům a studentům zprostředkoval zážitek koncertu vážné hudby. Kromě veškeré práce potřebné pro organizaci koncertů Nadace O. Vondrovice přiděluje si pan Navrátil další „porci“ práce a starostí, aby přivedl další a další generace poděbradských mladých lidí k setkání s hudbou.

TAKT Liberec, o.s. nominuje:

PRECIOSA, a.s. - Náš mnoholetý, velmi vážený a hlavní sponzor, který nám přispívá již od roku 2000, kdy jsme jen díky jeho daru mohli odjet reprezentovat Liberec na Mistrovství světa. Díky Nadaci PRECIOSA může naše taneční skupina vyplnit volný čas smysluplným způsobem cca 400 dětem a mládeži i při velmi nízkých členských poplatcích, jelikož finanční dary používáme zejména na „běžný chod skupiny“ (úhrada nájemného, dopravného na soutěže, šití nákladných kostýmů apod.), ale i na organizování rozličných akcí pro děti a mládež (příměstské tábory, letní taneční školy, workshopy atd.).
TJ Sokol Poděbrady nominuje:

ThMgr. Drahoslava Benešová - Sokol patří mezi organizace tvořené dobrovolníky, kteří se zpravidla nezištně, nebo bez adekvátní odměny podílejí na sportovní výchově dětí. Za to od jejich rodičů obdržíme někdy finanční dar, někdy věcný dar a někdy nám v něčem pomohou svou prací. Za to jim všem patří díky. Díky patří i jednotlivým trenérům, kteří ze sebe tolik vydávají, aby se o „své děti” dobře postarali. Přitom mezi těmito nelze volit, kdo si zaslouží větší díky. Tento přístup tak nějak k Sokolu „patří“. Proto bych chtěl poslat své díky někomu mimo Sokol. Někomu kdo nás podporuje prostě za to, jací jsme my všichni sokolové dohromady. Nezištně, pravidelně a určitě ne z velkého příjmu. Každý rok nám paní farářka Církve československé husitské posílá finanční dar, přání a modlitbu, ať se nám dobře daří. Děkujeme, že v nás a naši úlohu věříte, paní farářko.
Střední zemědělská škola a střední odborná škola Poděbrady, p. o. nominuje:

Ing. Jan Kocmánek - Je ředitelem Školního statku Středočeského kraje, ale přes své velké pracovní vytížení každý rok věnuje svůj volný čas propagaci SZeŠ a SOŠ Poděbrady a přípravě studentů studijního oboru agropodnikání na jejich zapojení do předvádění skotu na chovatelských výstavách. Studenti pod jeho vedením reprezentují školu na výstavách skotu v ČR i v zahraničí. Tuto zájmovou činnost vykonává nezištně s velkým nasazením a láskou. Jedinou odměnou za jeho práci je náš dík a nadšení zapojených studentů.
Město Ostrov nominuje:

Mgr. Zdeňka Čepeláková - Spolupracovala na nejobsáhlejší publikaci o historii města Ostrova, pravidelně přispívá do Ostrovského měsíčníku, spolupracuje s Městským úřadem při organizování setkání se zástupci partnerských měst, rozšiřuje sbírku historického porcelánu. Její erudice a zájem o veřejné dění jsou nevyčerpatelné a pomoc neocenitelná.

Lubomír Bachura - Ostrovský podnikatel, který v masivní míře nezištně podporuje děti a mládež formou sponzorských darů.

Mgr. Jana Svobodová a Mgr. Eva Jílková - Vedoucí pěveckého sboru "Májová sluníčka", se kterým vystupují na řadě míst, mimo jiné také při akcích, které pořádá město Ostrov.

Orbis pictus - Pěvecký sbor, který reprezentuje město Ostrov na evropské úrovni.

Gymnázium Jiřího z Poděbrad nominuje:

MUDr. Romana Husáková - S rodinou nezištně a trvale podporuje mladé lidi v jejich volném čase a smysluplných a krásných aktivitách – tak vznikla i spolupráce s naším gymnáziem. Pěvecký sbor GJP a celá hudební sekce by svých vynikajících výsledků nikdy nedosáhly, kdyby se neobjevili sponzoři, ochotní přispět na nákup not, dopravu na koncert, na vydání skladeb na DVD apod. Dr. Husáková přispěla nesčíslněkrát. Částku nemůžeme sdělit, neboť nikdy nechtěla nic uvádět, někde sdělovat, sčítat – ale za roky obětavé pomoci jde o desítky tisíc korun. Jejím „2. zaměstnáním a koníčkem“ jsou mažoretky – řada z nich byly/jsou žáky GJP. Tak ač sama profesí nepedagog, pomáhá nám s výchovou žáků k estetice, disciplíně, k účelnému vyplnění volného času. Jde však i nad běžný rámec. Někdy jsou aktivity jedné instituce (mažoretky) proti aktivitám druhé instituce (škola) nebo naopak – nikoliv však v jejím případě! Je vlastně tak trochu naším externím, dobrovolným, neplaceným „pedagogem“ …. Spolupráce se již opravdu počítá na roky a nečekaná pomoc přišla i v jiném směru. Škola potřebovala dočasně výukové prostory někde v Poděbradech. Paní doktorka ihned a nezištně pomohla – zapůjčila zdarma místnost k výuce. V době komerce, kdy se za každý m2 platí nájem a každý chce na všem vydělat, to bylo velmi milé a zcela neobvyklé. A snad na závěr - ona neříká, že něco „nejde“… ale snaží se udělat, aby to „šlo“. A i za tento přístup jí patří dík!
Jaroslava Raunerová, občan ČR nominuje:

JUDr. PhDr. Miloslav Stingl - Tourfilm - Pravidelný host Tourfilmu. Krásné besedy. Letos i když oficiálně oznámil neúčast ze zdravotních důvodů, tak na poslední den přijel a besedoval. Přispívá Nadačnímu fondu Světluška.
Ing. Viktor Dvořák, CSc. občan ČR nominuje:

RNDr. Stanislav Peleška - Celoročně má RNDr. Peleška v budově Českého rozhlasu v Praze každé úterý od 10 do 13 hod. bezplatnou poradnu pro zahrádkáře, rady jsou zcela zdarma, počet dotazů není omezen. Tato poradna, jak mi RNDr. Peleška sdělil, funguje od roku 1991 nepřetržitě. Kontaktovalo jej již 19770 osob a průměrně byly 3 – 4 rady/osoba, rady zahrádkářům v osobním nebo telefonickém kontaktu jsou zcela zdarma. Dle mého názoru tato osvětová činnost je velmi užitečná, jak z počtu tazatelů je patrné. Návrh nominace vychází z mého obdivu k 22-leté poradenské činnosti p. Dr. Pelešky.
město Nový Bor nominuje:

Miloslav Dočkal - Při hlubším zamyšlení zjistíme, že Nový Bor není jen městem skla, kde žije a tvoří řada mistrů tohoto řemesla, ale také městem hudby, neboť zde působila a dosud působí řada výborných a všestranných hudebníků a také hudebních těles. K nim bezpochyby patří i Sklářská muzika, v jejímž čele již více než 40 let stojí Miloslav Dočkal. Za jeho práci mluví tisíce vystoupení, tanečních zábav i promenádních koncertů a bezpočet uznání z domova i ze zahraničí. Sklářská muzika byla založena v roce 1973 po vzoru dechovky Moravanka Jana Slabáka, s nímž následně tato kapela úzce spolupracovala. A nejen s ním. Z dalších známých jmen jmenujme alespoň J. Vejvodu a J. Zímu. V dubnu 2013 připravil tento neúnavný kapelník oslavy 40. výročí založení Sklářské muziky s hosty Milanem Černohousem a Blankou Tůmovou. Oslav se zúčastnila i řada hostů ze sousedního Německa, kde tato kapela často vystupovala a je stále velmi oblíbená. Sklářská muzika pod vedením Miloslava Dočkala nahrála desítky skladeb převzatých i vlastních, prezentovala se v české, slovenské, německé i polské televizi. Miloslav Dočkal také vychoval desítky muzikantů nejen v kapele, ale také vyučoval hru na akordeon a klávesové nástroje. Miloslav Dočkal je nejen kulturní veličinou české dechovky, ale také neúnavným propagátorem města Nový Bor a jeho tradic. Všechna svá vystoupení vždy spojoval s propagací města a jeho tradicí – sklářským řemeslem, o čemž vypovídá již samotný název kapely. Kapela vznikla pod původním názvem Seveřanka, avšak řada jejích členů pracovala právě ve sklářství, a proto se ji kapelník rozhodnul přejmenovat. Od té doby vyvážela zejména do zahraničí českou a moravskou lidovou kulturu, dobrou zábavu a hlavně Nový Bor a sklářství. Miloslav Dočkal je duší dechovkové kultury ve městě a s kapelou pravidelně přispívá do programu městských slavností, kde si společně s publikem vždy zanotují: „Zůstaň tu s námi, muziko sklářská...“ Právě za propagaci města jsme se rozhodli nominovat Miloslava Dočkala na udělení Ceny Ď, neboť bychom rádi ocenili jeho celoživotní oddanost dechové hudbě a městu. Jako symbolické to vidíme právě v roce 2014, který je vyhlášen rokem české hudby.
Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, příspěvková organizace nominuje:

Ing. Jiří Fleischans - Ing. Fleischans dlouhodobě podporuje finančně muzeum při opravách specielního zařízení v technické památce vodní hamr v Dobřívě. Dlouhodobě působí i jako odborný konzultant při technických pracích v tomto objektu. Dále finančně opakovaně podporuje ediční činnost muzea - vydáváni sborníku o regionální historii.
Městys Klenčí pod Čerchovem nominuje:

Eva Buršíková - Paní Eva Buršíková celý život pracuje pro městys Klenčí pod Čerchovem. Větší část pak pro muzeum, či spíše literární památník Jindřicha Šimona Baara v Baarově domě. Jindřich Šimon Baar byl český spisovatel a rodák z Klenčí. Paní Eva Buršíková z lásky k tomuto výjimečnému člověku věnuje badatelské práci pro muzeum maximální péči a s radostí zájemcům vypráví příběh nejen Baara, ale i samotného Klenčí. Svou práci dělá velmi obětavě a to, že ji nedělá pro peníze dokazuje fakt, že odmítá pobírat svůj plat.
Město Chodov nominuje:

LINCOLN CZ, s.r.o. - Podpora dalšího vzdělávání, nákup školních a pracovních pomůcek, praktická seznamování se strojírenskou a řemeslnou praxí - Prokura společnosti pan Zvěřina nabídl chodovským základním školám všestrannou podporu, zejména pomohl dovybavit řemeslné dílny při základních školách a umožňuje žákům exkurze do provozu společnosti LINCOLN CZ. Tuto nabídku všechny základní školy v Chodově využívají.

KH – Bohemia, s.r.o. - Podpora sportu mládeže, podpora vzdělávání, seznamování se se řemeslnou praxí - Ředitel pan Mario Peter aktivně všestranně podporuje tělovýchovné jednoty a sportovní oddíly pracující s chodovskými dětmi a mládeží. Současně se podílí na vybavení dílen chodovských základních škol řemeslnickými pomůckami a pomáhá tím k obnově učňovského školství v regionu.
Kulturárium, Brno nominuje:

Unicorn College, s.r.o. - Degeneration NEXT 2013 – hudebni festival - I když se může zdát obor činnosti Unicorn College s naším festivalem vzdálený, naše vize a postoje jsou podobné. Děkujeme partnerovi, že podpořil progresivní postoj a upřímnost (nejen) v hudbě. Bez něj by se loňský ročník nepodařilo zrealizovat.
Národní památkový ústav, správa zámku Vizovice nominuje:

VITAR, s.r.o. - Restaurování obrazů z historicky a umělecky mimořádně cenné obrazové sbírky st. zámku Vizovice - Podpora uvedeného mecenáše pro nás znamená jednu z nejzásadnějších motivačních injekcí do naší další práce a snažení se o co nejlepší péči o historické sbírky, které se ve vizovickém zámku nacházejí. Zámek Vizovice, i přes svoji mimořádnou historickou hodnotu a veškeré snahy o prosazení se v povědomí veřejnosti, stále stojí víceméně na okraji zájmu návštěvníků a to zejména díky své zeměpisné poloze a dopravní dostupnosti. Sedmičlenný kolektiv se zde stará o veškerý chod celého areálu zámku, jeho návštěvnický provoz i četné kulturní akce. Péče o historické sbírky, čítající přes 22 tis. kusů mobiliáře, je při tom díky finanční náročnosti údržby celého areálu nedobrovolně odsouvána na vedlejší kolej. Chápající přístup manželů Poláškových, majitelů firmy, trvající bez ohledu na ekonomické zvraty ve společnosti, je oceněním, kterého si upřímně vážíme, především proto, že získat podporu pro takovéto projekty v oblasti kultury, navíc na tak málo známém památkovém objektu, je v současné době téměř nadlidský úkol. Každoroční podpora restaurování obrazů z prostředků firmy VITAR trvá od roku 2006. Dosud byla realizována záchrana celkem 9 kusů olejomaleb.

Lesy České republiky, s.p. - Restaurování nástěnných maleb a sbírkových předmětů z kolekce zámku Vizovice, restaurátorský průzkum nástěnných maleb v interiérech SZ Vizovice, podpora vzdělávání studentů VŠ a VOŠ obor restaurátorství - Lesy ČR, s.p., již od roku 2008 podporuje zámek Vizovice a jeho snahu kvalitně pečovat o mimořádně cenné sbírky, které se v něm dochovaly do současnosti, stejně jako snahu o zachování historického kulturního dědictví, jakým jsou nástěnné malby z 18.století. Protože si velice silně uvědomujeme, jak je pro mladé lidi složité získat kvalitní praxi v oboru, který studují, snažíme se jim vyjít vstříc a při výběru předmětu restaurování či restaurátorského průzkumu zohledňujeme také využitelnost k získání praktických zkušeností studentů v oboru restaurování, pracujících pod vedením zkušených pedagogů. V tomto směru jsme v posledních letech našli u státního podniku Lesy ČR velké pochopení, a tak se podařilo uskutečnit vedle jiných akcí již tři velké projekty ve spolupráci s Univerzitou Pardubice, fakultou restaurování v Litomyšli, jejíž studenti odvedli na zámku Vizovice vynikající práci. V případě podpory Lesů ČR, s.p. se tedy podařilo spojit hned několik užitečných věcí, které mají pro budoucnost kvalitní památkové péče nesporný význam a pro zámek Vizovice jsou neocenitelnou pomocí.
Rotary Club Liberec – Jablonec nominuje:

Jiří Volný - Festival Liberecký flašinetář - Z naší strany jde o podporu člověku, jehož lidský přínos spočívá v příkladu těžce nemocného člověka (roztroušená skleróza v pokročilém stadiu), který se nepoddal zdravotnímu omezení, vytvořil a dokázal udržet tradici zcela ojedinělého akce s mezinárodním přesahem. První dva ročníky zorganizoval téměř jen ze svých osobních zdrojů (invalidní důchod), za pomoci přátel, tj. bez přímé podpory oficielních zdrojů. Následující ročníky (vzhledem k nutnosti legislativně pokrýt menší množství oficielních sponzorských darů) se konaly pod hlavičkou nadace G300 ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci (SML) V roce 2012 sponzorský dar z RC Liberec - Jablonec, a další soukromé dary členu RC Liberec - Jablonec. Že jde o akci jejíž rozsah by nejen zasloužil větší publicitu ale její tvůrce i větší ocenění, je možné usoudit z krátkého shrnutí historie festivalu:
Ročník 2010: 18 účastníkú z Čech, Německa, Francie a Švýcarska
Ročník 2011: 24 účastníkú z Čech, Německa, Francie a Švýcarska, čestný účastník p. W. Riemer z odsunuté rodiny tradičních výrobců flašinetů z Chrastavy u Liberce
Ročník 2012: 30 účastníkú z Čech, Německa, Francie a Švýcarska
Ročník 2013: 36 účastníkú z Čech, Německa, Francie a Švýcarska a Rakouska,opět účast p. W. Riemera
Ročník 2014: (předběžně) - 38 účastníkú z Čech, Německa, Francie a Švýcarska a Rakouska
Součástí každého ročníku je také workshop s přednáškou a výstavka flašinetů, vše v objektu SML.
Samotná hlavní část festivalu probíhá na centrálním náměstí v Liberci (nám. Dr.E.Beneše).
Účastníci festivalu z Liberce pak pokračují neoficiální částí na pouti v Pekařově u Velkých Losin a definitivní ukončení neoficielní části je v Brně.
Ročník 2013 byl také významný tím, že součástí festivalu se poprvé stal koncert flašinetářů v barokním kostele sv. Kříže v Liberci. Pro překvapivý umělecký zážítek a obrovský úspěch byl sjednán na rok 2014 znovu koncert u sv.Kříže, zároveň v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a v Muzeu hudby v Praze.
Z uvedeného zkráceného výčtu, by mělo být zřejmé, že námi navrhovaný nominant do celostátního kola Ceny Ď 2014 byl vybrán nejen za uskutečňování, udržování a další rozvoj uvedené akce, ale spíš za nezištný projev nezměrné vůle, odhodlání a nepoddání se těžké chorobě. I člověk s takovými závažnými problémy jako náš nominant může pro své okolí mnoho vykonat. Tím, že bude jeho činnost formou nominace na cenu Ď více zveřejněna, může být příkladem pro jiné.
Rotary klub Trutnov nominuje:

Antonín Just - Kronikářská, badatelská a publicistická činnost - Pan Antonín Just (nar. 1921) je výraznou a při tom skromnou osobností města Trutnova. Jako pedagog, historik, badatel, básník a spisovatel "oživuje" bohatou historii Trutnova a okolí. Snad všichni v Trutnově znají profesora Justa jako aktivního kronikáře města. Již od roku 1958 denně navštěvuje kulturní, společenské i sportovní akce, ale i spolky, společnosti, firmy i významné jednotlivce, aby získával materiál pro svoji práci. Neuvěřitelných 56 let zpracovává podklady a vytváří ručně psanou kroniku města, ta dnes čítá přes 22 tisíc stran. Je držitelem Kulturní ceny města a od roku 2001 je Čestným občanem města Trutnova.
Smíšený pěvecký sbor Janáček, Jablonec nad Nisou nominuje:

Nadace Preciosa - Nadace Preciosa podporuje náš pěvecký sbor již mnoho let a díky této podpoře může sbor rozšiřovat svoje umělecké aktivity. Letos slavíme 65. Výročí založení sboru a jsme hrdi, že nás podporuje firma, která je známá nejen obchodně, ale i podporou nevýdělečných aktivit.
Muzeum techniky v Sokolově nominuje:

Chodovar s.r.o. - Velké poděkování patří panu Jiřímu Plevkovi ml. za finanční pomoc Muzeu techniky v Sokolově je to pomoc bez, které chod Muzea není možný. Ještě jednou děkujeme.

Autolaky Zdeňek Touš - Děkujeme panu Zdeňkovi Toušovi za jeho pomoc v propagaci Muzea techniky v Karlovarském Kraji. Tento člověk pracuje z přesvědčení a bez finančního ohodnocení, děkujeme.

Jan Kuneš - Děkujeme panu Janu Kunešovi za jeho fyzickou pomoc při vývoji Muzea techniky, tento člověk pracuje bez finančního ohodnocení, děkujeme.

Pneuservis Makar - Děkujeme panu Zdeňkovi Makarovi za jeho pomoc ve vývoji Muzea techniky.

Auto Makar - Děkujeme panu Radkovi Makarovi za jeho pomoc v propagaci a návštěvnosti Muzea techniky v Sokolově, děkujeme.
Comenius Fulnek, o.s., Fulnek nominuje:

Ing. Jitka Krčmářová - EDU & ART 2010 -2014 Naučná stezka „Člověče, zastav se…“, Pastelka pro Tibet, Obnova konventu kostela sv. Josefa ve Fulneku a další - Finančně, materiálně i vlastní prací pomáhá občanskému sdružení. Nezištně, velmi flexibilně reagovala na vzniklý nenadálý problém a poskytla bezúročnou půjčku na předfinancování evropského projektu na vzdělávání. Čímž nám „vytrhla trn z paty“ a zachránila pokračování rozsáhlého projektu. Poskytla nám, bez nároku na honorář odborné poradenství v projektu na záchranu konventu kapucínského kostela sv. Josefa ve Fulneku.

Nadační fond Kousek po kousku - Podpořené projekty 2013: 1. Comenius Fulnek Fulnek žije – a ne že ne Projekt podporuje celoroční činnost 2. Ateliér pro děti a mládež Divadelní workshopy 3. Dělnický dům v Odrách Promítejme 4. Vendula Ostřanská A co děti? Mají si s kým hrát 5. Orbi Pontes Nebojme se komunikace s lidmi se sluchovým 6. Stanislav Milion Lefuška tradiční vzdělávací seminář vzdělávání a rozvoji osobnosti 7. ZŠ JAK Fulnek Vzdělávání dětí s PAS na běžné ZŠ poruchy autistického spektra 8. ZŠ JAK Fulnek 90 let českého školství ve Fulneku – almanach 9. Matěj Kužílek Expedice Nordkapp – Gibraltar 2013, handbike bez hranic expedice pěti mladých tělesně postižených sportovců, 10. Společnost přátel Poodří Studánky a prameny Poodří 11. Kuratorium zámku Bílovec Zámek Bílovec - dotkněte se historie 12. Základní článek hnutí Brontosaurus Kolovrátek Zážitková a ekologická výchova pro (nejen) fulnecké děti 13. ZŠ a MŠ speciální Nový Jičín Vizualizace denních činností jako prostředek k dalšímu rozvoji dětí a žáků s těžkým zdravotním postižením 14. Fiducia o.s. Kniha historika Vojtěcha Vlčka: Ostrava za ostnatými dráty10 000 Kč 15. Základní článek hnutí Brontosaurus Kolovrátek Univerzita Mikuláše Koperníka 16. Morfe, o.s. Multifunkční alternativní centrum Kryt 17. Oderské trio Sportovně edukační kemp oderských nadějí spojený s prázdninovým týdnem sportu 18. Sportovní klub SK Ostrava XV. ročník mezinárodního turnaje ragby vozíčkářů Ostrava Cup 20131 19. Osadní výbor Děrné Dožinky 2013 - Nadační fond Kousek po kousku byl založen rodinnou firmou v prosinci 2011 a podporuje rozvoj duchovních a humanitárních hodnot, vzdělávání, školství včetně volnočasových aktivit, vědy a výzkumu, sportu, sociálně-zdravotní oblasti, potřeb seniorů, zdravotnictví, kultury, umění, památek, lidových tradic, podporuje životní prostředí, chov a ochranu zvířat dále podporu regionu a evropských projektů neziskových organizací na výše uvedené účely.

Stanislav Šmeidler - Pan Stanislav Šmeidler již několik desetiletí i přes svůj velký zdravotní hendikep (omezená pohyblivost) opravuje drobné sakrální památky (kapličky, Boží muka, památníčky) v krajině Fulnecka. Navštěvuje archivy, pamětníky a sepisuje a sbírá materiál vztahující se k historii naší oblasti.

Josef Pavlíček - Pan Josef Pavlíček již několik desetiletí opravuje drobné památky na Fulnecku, provádí průvodcovské prohlídky, zpracovává návrhy pro rozsáhlejší opravy památek, které realizuje město. Navštěvuje archivy, pamětníky a sepisuje a sbírá materiál vztahující se k historii naší oblasti a realizoval výstavy. Založil Nadaci na záchranu kapucínského kláštera.

Rodina Pantálkova - Majitelé firmy PAMET již několik let finančně podporují celoroční činnost našeho sdružení a kulturně společenský život Fulnecka.

František Münster - Pan František Münster a jeho firma již několik let finančně podporuje celoroční činnost našeho sdružení a kulturně společenský život Fulnecka.

Město Fulnek - Město Fulnek je od vzniku partnerem i donátorem občanského sdružení Comenius Fulnek. Již několik let podporuje kromě celoroční činnosti našeho sdružení i kulturně společenský život Fulnecka. Finančně podporuje činnost dalších občanských komunit a sdružení.

Moravskoslezský kraj - Již několik let podporuje kromě celoroční činnosti našeho sdružení i kulturně společenský život v nejen Fulnecka, ale i celého Moravskoslezského kraje. Finančně podporuje činnost dalších občanských komunit a sdružení.
Horní hrad OPS nominuje:

Vlastimil Reiner, Skautský oddíl Dravci - MOST - Naši dlouholetí pomocníci, kteří přijedou minimálně jednou do roka a přiloží ruce k dílu tam, kde je potřeba. Jejich práce je vždy odvedena precizně. Obdivuji trpělivost všech oddílových vedoucích za jejich obětavost a smysluplnou práci s naší mládeží.

Ing. Otakar Tuček, Elektrárna Tušimice a Prunéřov - Velký dík si zaslouží pan Otakar Tuček za několikaletou vytrvalou finanční podporu projektu obnovy hradu a zámku Horní hrad. Z těchto peněz mimo jiné je spolufinancované sociální zázemí.

Jaroslav Menčík, Ministerstvo pro místní rozvoj - Vřelé poděkování patří panu Menčíkovi za několikaletou podporu turistického ruchu na Horním hradě a podpora naučných stezek vznikající v hornohradském údolí.

Jakub Mulač, Cobra - Jakub Mulač je naším velkým finančním podporovatelem a přítelem hradu. Ze sponzorských příspěvků tak je možné pokračovat v náročných záchranných pracích na obnově kulturní památky. Děkujeme.

Josef a Martina Šimkovi - Setkání s manželi Šimkovými vždy prohřálo kamenné zdi hradu Hauenštejnu. Jejich finanční dary si nezadají nic se vtipností a krásou darů hmotných, které zdobí mimo jiné i hradní kapli. Jsme velmi zavázáni za jejich přízeň a ocenění naší práce, děkujeme.

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                                       pořadatel: +420/608 702 768                                       cena-d@centrum.cz                                       www.cena-d.cz