www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

N O M I N A C E
Celostátní nominace 2016
   - Národní divadlo
   - Divadla
   - ZOO Praha
   - Zoologické zahrady
   - Muzea, hrady, zámky a kulturní zařízení
   - Nadace pro transplantace kostní dřeně
   - Nadace, nemocnice, soc. ústavy, charita
   - Hnutí na vlastních nohou Stonožka
   - Morální vzor
   - Dětské domovy
   - Domovy pro seniory
   - Cena Ď posluchačů ČRo Dvojka
   - Cena Ď časopisu Xantypa
   - Mimořádná cena Ď Ústeckého kraje 2016
   - Rotary klub - městské nominace v ČR
   - GRAND PRIX Ď 2016

Krajské nominace 2016
Městské nominace 2016
 

C E L O S T Á T N Í   N O M I N A C E /  CENA   Ď   2016
NADACE,  NEMOCNICE,  SOCIÁLNÍ ÚSTAVY  A  CHARITATIVNÍ ORGANIZACE  V  ČR


Jan Pakosta, občan ČR nominuje:

Jarmila Chvistková - Socioterapie v DOP-HC s.r.o. - Paní Chvistková oslaví ve firmě DOP-HC příští rok 10 let svého působení v tomto zařízení na pozici socioterapeutky. Byť je nominovaná jako člověk o kterém si můžete říct, že to má v popisu práce, skutečnost je trochu jinde. Paní Chvistková vkládá do své práce daleko víc, než je její povinnosL - od času nad rámec pracovní doby, přes invenci, motivaci jiných až po vlastní prostředky. Je morálním vzorem pro ostatní spolupracovníky v tom, jak se dá práce dělat a v tom spatřuji tuto ženu jako velmi přínosnou pro celou firmu - chtěl bych říct i “odvětví”. Příkladné nasazení, vlastní aktivita, neustále nové nápady a jejich realizace, neúnavné předávání klíčových myšlenek v práci ostatním, motivace zaměstnanců v tom, jaký má jejich práce smysl - to jsou charakteristické rysy, které dnešní společnost potřebuje a lidé pracující ve zdravotních a sociálních službách o to víc. Je samozřejmě velkou oporou i těm, kteří jsou nuceni, vzhledem k životním okolnostem, trávit čas na lůžku v tomto zařízení. S klienty sdíli jejich strasti, vrací se do jejich vzpomínek a pomáhá jim zvládnout jejich životní situaci.
Diakonie ČCE – hospic CITADELA, Valašské Meziříčí nominuje:

Jacobs Douwe Egberts CZ OPS s.r.o. - Společnost, jejíž historie sahá až do r. 1905, kdy ji jako pražírnu a balírnu kávy založil Arnošt Dadák, o necelých sto let později, v r. 2002 začala podporovat hospic Citadela ve Valašském Meziříčí. Nejdřív jeho výstavbu. O několik let později začala přispívat a dosud finančně přispívá na jeho vybavení a výsadbu zahrady.
Na jaře a na podzim přicházejí pracovníci společnosti vyzbrojeni především dobrou náladou, ale i hráběmi, motykami a dalšími nástroji potřebnými ke zdolání plevele, úpravě cestiček a záhonů, vyřezání a úklidu větví a vyhrabání trávníku. Neodejdou, dokud není hotovo.
Dvakrát ročně se celé odpoledne věnují klientům. Přinesou kávu a sladkosti a u voňavých šálků si společně povídají, hrají hry a soutěží a dychtivě naslouchají, co jim ti o něco dříve narození vyprávějí. Nebo se společně vypraví do města do kavárny, na jarmark, k Bečvě,…
Ochotně a s radostí sdílejí naše každodenní radosti a starosti. Potřebujeme hrníčky? Ručníky? Knížky? Pokojové květiny? Udělají v práci sbírku a během pár dní to máme v hospici. Účastní se akcí, které připravujeme pro sponzory i pro laickou veřejnost. Někteří z nich v rámci dobrovolnictví přicházejí pravidelně každý týden, aby se intenzívně věnovali několika konkrétním klientům.
Sponzoring tak přerostl v hluboké přátelství. Děkujeme.
Domov pro osoby se zdravotním postižením, Medlovice nominuje:

Staroměští šohajíci, spolek - Spolek „Staroměští šohajíci“ je dlouholetým pořadatelem akce „Slovácké léto“, která se každoročně koná v Uherském Hradišti. V rámci akce probíhají různé sportovní a kulturní aktivity. Pořadatelé akce naše zařízení oslovili již v prvním ročníku, tedy v roce 2009, s tím že chtějí uspořádat sbírku a výtěžek věnovat našim uživatelům. Sbírka je však hodně specifická, jejím mottem je „I malý plyšák může udělat velkou radost“. Organizátoři vytvořili sběrná místa, kde kdokoliv může předat plyšové hračky, tyto hračky se pak za cenu určenou kupujícím tedy dárcem, prodávají v rámci, teď už ne jen Slováckého léta, ale i dalších akcí které v průběhu roku probíhají. Výtěžek je pak předán zařízením, která se starají o děti se zdravotním postižením (od roku 2013) rovným dílem mezi náš domov a Diakonii v Uherském Hradišti. Význam celého projektu není jen v tom, že takto získané finanční částky pomáhají zajistit rehabilitační pomůcky a rekreace dětí. S přibývajícími akcemi se nám dostalo také nabídky, účasti při prodeji plyšáků. Někteří naši uživatelé se tak s podporou pracovníků zapojují do prodeje, rozšiřují se tak jejich schopnosti, možnost běžných sociálních kontaktů, kde nefigurují jako ten, komu je třeba pomáhat, ale jako ten kdo se na pomoci podílí. Naše poděkování, tak patří všem, kteří organizaci akce zajišťují, které ani osobně neznáme. A z našeho pohledu si cenu Ď zaslouží, nejen za finanční podporu, ale za originální nápady jak lze k pomáhání přistupovat.
Domovy sociálních služeb Háj a Nová Ves nominují:

Tango Havlíčkův Brod,v.o.s. - Daruj hračku - Akce jsme se s našimi klienty zúčastnili druhý rok. Obdivujeme nasazení, vůli a chuť pomáhat u všech zúčastněných. Zajišťovat dárky pro tolik dětí, klientů z mnoha zařízení. Pro všechny naše klienty, kteří obdrželi dárek, je to sen, který se splnil podle obrázku, který si samu nakreslili, a nezáleží na věku ani postižení. Pro nás je odměnou jejich úsměv, Vám musíme poděkovat touto nominací, protože ty nádherné úsměvy a štěstí nevidíte.

AKTIPO o.s. - Sbírej – Toner.cz - Po mnohaleté spolupráci v tomto projektu máme pocit, že si všichni zaslouží poděkování. Jedná se o sbírání tonerů, kterého se účastníme již 9 let. Moc to pomáhá, hlavně ležícím plně imobilním klientům k hrazení canisterapie. Dále peníze s projektu pomáhají našim klientům v uplatnění se v běžném životě, mají možnost se seberealizovat. Ještě se při tom šetří naše už tak zdevastovaná příroda. Tento projekt má smysl.

AGC Flat Glass czech a.s. - Hájský Kohout - Tato velká firma neváhá a pomáhá nám finančně se zabezpečením akce, na které mentálně postižení klienti sociálních služeb, hlavně ze zařízení v Ústeckém kraji mohou ukázat své dovednosti v kulturní oblasti a seberealizovat se. Děkujeme za podporu a myslíme, že si nominaci zasloužíte.
Nikola Demelová, Prštice nominuje:

Útulek Tibet, nezisková organizace - Ráda bych nominovala Alžbětu Humlíčkovou a její útulek Tibet, který funguje především díky její usilovné práci, lásce ke zvířatům a financím, které se jí podaří zajistit – jedná se o soukromý útulek, který není podporován dotacemi, obcí apod. Útulek Tibet mi zpočátku doporučovali různí veterináři, pokud jsem našla kočku nebo psa, kteří potřebovali další zdravotní péči a nemohla si je ponechat. Útulek je velice pozitivně zapsán mezi veterináři a dalšími neziskovkami na pomoc zvířatům v JM kraji. Měla jsem možnost s Alžbětou několikrát komunikovat osobně nebo telefonicky. Vždy ochotná pomoci, případně poradit. Rovněž útulek jsem párkrát navštívila osobně. Zvířátka mají úžasné domácí zázemí, volnost, hodně kontaktu, prvotřídní nejen zdravotní péči.. Její útulek se stará o zvířátka, která jsou nemocná, zraněná, stará apod. a hrozí jim tedy utracení (kočky cca 80, psi cca 10 a i pár hospodářských zvířat). Vše zajišťují převážně vlastními silami, věnují tomu veškerý svůj čas a činí tak bez nároku na honorář. Rovněž spolupracují například s LOZ (Liga na ochranu zvířat) a berou si i týraná zvířátka, se kterými je hodně práce, než se je podaří umístit – pokud vůbec – pak v útulku zpravila zůstávají jako „stálí obyvatelé“. Chci tímto poděkovat celé organizaci a především Alžbětě, těší mě a dojímá, že jsou mezi námi ještě lidé, kteří by se pro pomoc ostatním – především zvířatům – rozdali (a to doslova). Je vidět, že to pro Alžbětu není jen práce, ale poslání. Takže DĚKUJI.
Markéta Hronová, Pardubice nominuje:

Hospic Chrudim z.ú. - Ráda bych se vyjádřila pro nominaci zařízení Hospic Chrudim z.ú. Jeho vzniku předcházela činnost občanského sdružení Smíření. Uvedení tohoto hospice do provozu určitě nebylo jednoduché. Sice neznám zakladatelku (a současnou ředitelku) MUDr. Blažkovou nějak blízce, ale díky ní má mnoho lidí v bezvýchodné zdravotní situaci skutečně špičkovou péči. Spolu s hospicem vznikla volná pracovní místa pro absolventy zdravotních škol.
Handicap Centrum Srdce o.p.s., Poděbrady nominuje:

Eva Dašková - Organizace rehabilitačních pobytů pro lidi s mentálním postižením v Poděbradech - Paní Eva Dašková nad rámec své účetní práce pro Handicap centrum Srdce již 16 let organizuje pro lidi s mentálním postižením a jejich rodiny ve svém volném čase tuzemské i zahraniční rehabilitační pobyty. Nikdo by dnes nespočítal kolik musela navštívit sponzorů, vyplnit dokumentů, zaslat pozvánek a vést jednání. Vše bez nároku na odměnu. Naší Evičce patří ústy dětí veliké Ď.
Sociální služby Uherské Hradiště - DZP Kunovice nominuje:

KOVOKON Popovice, s.r.o. - pořízení venkovního bazénu, pořízení pomůcek a vybavení pro alternativní komunikaci, projekt „Dorozumíme se“, materiál a vybavení pro terapie - Navržená společnost nás již řadu let podporuje významným způsobem po finanční stránce (viz podpořené aktivity či projekty) ale také materiálně – ceny při různých sportovních či společenských akcích pořádaných Domovem, vánoční balíčky pro všechna klienty aj. Sám majitel společnosti pan Koníček st. se pravidelně i se svou paní účastní našich akcí (předvánoční posezení, výstavy, koncerty), živě se zajímá o naše problémy a pomáhá nám je řešit (možná podpora při zajišťování Chráněného bydlení pro naše klienty).

EVEKTOR, spol. s r. o. - podpora a rozvoj terapeutických aktivit klientů, vydání almanachu při příležitosti 20 let Domova, pravidelné vydávání kalendáře s kresbami klientů Domova - Po dobu naší mnoholeté spolupráce se setkáváme u vedení společnosti i dalších zaměstnanců s neobyčejnou vstřícností, zájmem o dění v našem Domově a snahou nám pomáhat. Pomoc se odehrává jak v rovině finanční (pořízení pomůcek, kancelářských potřeb, podpora canisterapie), tak také v propagaci zařízení a podpoře terapeutických činností a aktivit našich klientů. Zde bych zmínil třeba pomoc s technickou přípravou a vlastní vydání almanachu k 20. výročí založení Domova či každoroční prezentaci tvorby našich klientů v kalendáři, který společnost vydává. I přes současné významné změny, které ve společnosti probíhají, nejsme nikdy odmítnuti a vždy se nám dostane podpory i rady.
Rodinné centrum Maceška, Znojmo nominuje:

Radim Mikulenka - Pan Mikulenka svým darem 50 000,- podpořil činnost Rodinného centra Maceška. Část daru nám věnoval na začátku roku, kdy jsme měli problémy s financováním naší činnosti. A druhou část daru nám věnoval ke konci roku, kdy jsme potřebovali dofinancovat vlastními prostředky dotaci od Jihomoravského kraje. Činnost rodinného centra podpořil proto, že si váží našich aktivit, které v regionu Znojmo děláme v oblasti prorodinné politiky. Dar nám věnoval, i když sám bydlí v Kroměříži. Rodinné centrum poznal při účasti na semináři, který jsme pořádali.
Město Nový Bor nominuje:

Rodina v centru - Město Nový Bor navrhuje v roce 2016 na ocenění neziskovou organizaci Rodina v centru, která ve městě a okolí působí již jedenáctým rokem. Za tuto dobu prošla organizace vývojem a řadou proměn, vybudovala Komunitní centrum, kam je možno přijít pro pomoc, radu i informaci, vytvořila tým lidí, jejichž společným cílem je pomoc potřebným. Trvalou a neměnnou hodnotou tak zůstává poslání, s nímž organizace vznikala a po celou dobu působení rozvíjela aktivity k jeho naplňování – podporovat rodiny v péči o děti a poskytovat jim pomoc v situacích, v nichž to potřebují, snaha dát všem dětem šanci vyrůstat ve spokojené a bezpečné rodině. Prostřednictvím volnočasových, vzdělávacích, poradenských a pečovatelských služeb pomáhá tým zaměstnanců a dobrovolníků Rodiny v centru ke stabilizaci ohroženým rodinám, u dětí a mládeže ohrožených sociálním vyloučením zvyšuje šanci na vzdělání a lepší start k zapojení do společnosti. Vedle rodin sociálně znevýhodněných zde formou nabízených služeb poskytují pomyslnou pomocnou ruku i rodinám pěstounským a rodinám fungujícím, třeba rozmanitou nabídkou péče o děti. Město Nový Bor chce touto cestou veřejně poděkovat všem, kteří se na chodu organizace podílejí, ať už poskytováním služeb samotných či získáváním finančních prostředků pro zajištění činnosti této organizace. Poděkovat nejen za sebe, ale za všechny, kteří zde nalezli podporu a pomoc. Působení Rodiny v centru je pro město velkým přínosem v oblasti práce s rodinou a se skupinami obyvatel ohroženými sociálním vyloučením. Rodina v centru poskytuje sociální služby významně doplňující služby poskytované městem, rozšiřuje celkovou nabídku volnočasových aktivit, zejména pro celé rodiny, působí v prevenci vzniku negativních jevů v rodinách, napomáhá jejich harmonizaci, pomáhá při slaďování rodinného a profesního života. Pro město je stejně důležitý i fakt, že lidé, kteří se ztotožňují s posláním organizace, u ní našli zaměstnání. Za přínos pro město a jeho obyvatele patří Rodině v centru velký dík.
Diakonie ČCE – středisko CESTA, Uherské Hradiště nominuje:

Staroměští šohajíci, spolek - Výtěžek benefičních aktivit Slováckého léta se rozděluje mezi naši organizaci (Diakonie ČCE – středisko CESTA) a Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice. Třeba v loňském roce tak naše organizace získala 50 000 Kč - Spolek Staroměští šohajíci každoročně pořádá akci s názvem Slovácké léto (SL). Kromě zapojení široké veřejnosti do volnočasových aktivit si SL klade za cíl také získání finančních prostředků pro dobročinné účely řadou benefičních aktivit. Jednou z nich je například benefiční akce s názvem “I malý plyšák může vykouzlit velký úsměv“. Jedná se o bezplatný sběr a následný prodej plyšových hraček za symbolickou hodnotu. Stánkový prodej plyšových hraček byl v roce 2013 podpořen zakoupením benefičního jeřábku, který je umístěn v uherskohradišťském aquaparku a generuje tak peníze celoročně.
Další benefiční aktivity: “Skákej pro dobrou věc“ - výběr symbolického poplatku za využití trampolín "Pozvěte své přátele na facebookovou událost a přispějte tak na dobrou věc" - za každého potvrzeného účastníka daruje SL jednu korunu na dobročinné účely.
STŘED, z. ú., Třebíč nominuje:

MANN+HUMMEL Service s.r.o. - Na cenu Ď jsme se rozhodli nominovat společnost MANN+HUMMEL, která již 3. rokem podporuje naše aktivity. Jsme nestátní nezisková organizace, která na území Třebíčska a Moravskobudějovicka poskytuje sociální a školské služby. Finanční podpora společnosti MANN+HUMMEL je velmi důležitá pro realizaci našich programů, které pomáhají a podporují rodiny. A to především rodiny pěstounské, neúplné, rodiny v krizi, rodiny se zdravotně postiženými členy, rodiny s dětmi s výchovnými problémy a další.
Oblastní charita Pardubice nominuje:

Mgr. Marie Pavlosková - Paní Pavlosková se od roku 2014 věnuje doučování sociálně znevýhodněných dětí. Velmi oceňujeme její profesionální přístup, laskavost a připravenost pomáhat potřebným. Kromě doučování pomáhá paní Pavlosková Charitě v průběhu roku s organizací různých dobročinných akcí. V posledních dvou letech se například aktivně zapojila do Tříkrálové sbírky.
Senses Litvínov, z.s. nominuje:

Mgr. Petr Havlík - Cílem Senses je podpora rodin s dospívajícími dětmi a dospělými s různými formami zdravotního postižení, vytváření příležitostí pro jejich setkávání s většinovou společností a aktivní zapojení do společenského a kulturního života v rámci regionu - Rádi bychom touto cestou poděkovali panu Mgr. Petru Havlíkovi za materiální a poradenskou podporu především v oblasti PR, která je pro naši organizaci s malým rozpočtem klíčová. Jeho snažení a invence nám pomáhají rychleji se přiblížit k našemu velkému cíli a to zajistit dospělým s postižením prostor pro pracovní realizaci po ukončení školní docházky. Veškerá jeho pomoc vzešla z jeho inciativy a je nabízena bez jakéhokoliv požadavku na zveřejnění.
Jedličkův ústav, p.o., Liberec nominuje:

DIRECT ALPINE s.r.o. - Česká firma už pátým rokem daruje outdoorové oblečení uživatelům Jedličkova ústavu v Liberci. Díky těmto darům mají uživatelé krásné funkční oblečení, které využívají v rámci svých volnočasových aktivit.

EURYTMIE, zapsaný spolek - Zapsaný spolek Eurytmie ve spolupráci s žáky ZŠ a ZUŠ Jabloňová v Liberci pořádali v listopadu 2015 koncert ke Dni studenstva. Výtěžek z akce byl darován ve prospěch skupiny Rachot Band. Rachot Band je multižánrové hudební seskupení uživatelů, pracovníků a dobrovolníků Jedličkova ústavu v Liberci. Finanční částky byla využita na nákup aparatury, mikrofonů do zkušebny skupiny.

Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) s.r.o. - Firma dlouhodobě podporuje uživatele a Jedličkův ústav, příspěvkovou organizaci. Například:
• v rámci firemních oslav pořádají zaměstnanecké sbírky s konkrétním účelem využití, např.: finanční podpora projektu „Uvařit si!“ (projekt je zaměřen na nácvik dovedností a samostatnosti uživatelů, součástí je sbírka na ergoterapeutickou bezbariérovou kuchyňskou linku)
• zdvojnásobování utržené částky za prodej výrobků uživatelů Jedličkova ústavu v Liberci. Získaná finanční částka je následně využita na nákup výtvarného materiálu do Centra denních služeb (ambulantní služba pro osoby s tělesným a kombinovaným postižením).
Oblastní charita Hradec Králové nominuje:

Veronika Müllerová - „S čím je třeba pomoci, přijdu!“ věta, která charakterizuje Veroniku Müllerovou. Mladou osmnáctiletou dívku, která do Oblastní charity Hradec Králové přišla před třemi lety. Objevila se s partou ještě dalších dvou pohihňávajích se slečen, se slovy, že by chtěla pomáhat. Nikdo netušil, ani netipoval, že z této trojice nakonec vznikne stabilní tým, který nebude chybět téměř na žádné akci pro dobrovolníky. Nejvýraznější z děvčat je však Veronika. Za dobu, co pomáhá v Oblastní charitě, se Veronika objevila snad na všech akcích, na které jsou pro dobrovolníky připravené. Na Štědrý podávala lidem bez domova polévku na vlakovém nádraží, pravidelně peče perníky pro seniory a nemocné, nepropásne jedinou brigádu v Neratově, kde pomáhá lidem s lehkým mentálním postižením, jezdí s pomocí do Dětského domova v Nechanicích. Nechybí ani při společných úklidech kostela v Hradci Králové. Veronika si nevybírá, komu pomůže, ve svém mladém věku má srdce otevřené pro kohokoliv, kdo pomoc potřebuje. Pekla také domácí buchty pro lidi bez domova, pomáhala s hlídáním dětí z azylového domu, pomohla s organizací krásné vzpomínkové akce na zemřelé v rámci Poradny pro lidi v tísni, pomáhala s úklidem po malování ve zařízení pro ranou péči o rodiny s dětmi s postižením, myla okna v Domě sociálních služeb v bytech seniorů, hlídala děti s postižením v rámci setkávání rodin, účastnila se benefiční akce pro seniory s názvem Play fair, mýtila zahradní prostory pro potřeby lidí bez domova v rámci Sociální rehabilitace... Při Národní potravinové sbírce se ihned po zveřejněné výzvě přihlásila a i dále sháněla další dobrovolníky, kteří by také pomohli. Již tradičně pomáhá i s organizací kamínkové benefiční akce pro děti s postižením a tradičně je také velkou oporou při Eliščině sbírce a Tříkrálové sbírce v Hradci Králové.
Do „dobrovolničení“ zapojila i své rodiče.
Veronika dojíždí do města vlakem, pro někoho handicap, pro ni žádný problém. Studuje střední školu, chodí na brigády a ještě k tomu pomáhá v Oblastní charitě Hradec Králové. Veronika je veselá, milá slečna, má srdce na pravém místě a může být pro mnohé velkým příkladem lidské sounáležitosti a altruismu. Je příkladem mladého ochotného a hodného člověka s laskavým a otevřeným srdcem lidem, kteří pomoc potřebují.

Bohdana Kašparová - Dobrodinec, dobrovolník, mecenáš, úžasná žena s velkým laskavým srdcem, i díky které se maminky a děti z azylového domu – Domova pro maminky s dětmi, mohou více radovat a usmívat se a těšit se z naděje, že jim život ukáže tu vlídnější tvář. Bohdana již sedm let dopřává ze všech svých sil maminkám to nejkrásnější, radost z radosti svých dětí. „Když mohu pomoci, tak musím!“ říká Bohdana. „I když moje pomoc bude jen jednou kapkou v moři, stojí určitě za to mít oči otevřené a udělat krok ke skutečné pomoci.“
Bohdana Kašparová je spoluzakladatelkou a velkou podporovatelkou již tradičního předvánočního Stromečku splněných přání. Díky této akce již sedm let najdou každoročně všechny děti z azylového domu pod stromečkem dárky, po kterých toužily a které si moc přály. Splní se jim přání, jako všem ostatním dětem, radují se z dárků od „Ježíška“ a prožijí s maminkou krásné radostné chvíle jako jejich spolužáci a kamarádi mimo azylový dům. Nejen bezpečí azylového domu, ale také jeho vlídnost a šance pro maminky i děti žít normálně dělá z azylového domu domov opravdový. S radostmi, láskou a vlídností, a to i díky Bohdaně. Iniciativa oslovit místní firmy a sehnat finance na výlety pro maminky s dětmi směřovala také od Bohdany. Díky ní se před čtyřmi lety podařilo zajistit peníze na celodenní lyžování dětí i maminek v Krkonoších a vloni na celodenní výlet do Světlé nad Sázavou.
Děkovné dopisy maminek, byly dostatečným důkazem důležitosti a potřeby podobných akcí. Díky Bohdaně zažívaly maminky i jejich děti vzácné a pro mnohé i nerealizovatelné chvíle, které většina z nás vnímá jako běžné či samozřejmé.
Kromě azylového domu při oblastní charitě Hradec Králové spolupracuje Bohdana již více než rok s neziskovou organizací Amalthea o.s. Intenzivně dochází do sociálně slabé rodiny s malými děvčátky. Pomáhá s péčí o ně, dohlíží na přípravu do školy, je velkou oporou i rodičům.
V roce 2014 se stala Lektorkou roku v oboru interpersonálních a marketingových komunikací. Každoročně žije v azylovém domě průměrně 80 žen a 120 dětí, vynásobeno sedmi lety je to již obrovská skupina lidí, kterým Bohdana pomáhala a pro které žila. Nominace Bohdany Kašparové na Cenu Ď Královéhradeckého kraje je projevem naší úcty a obdivu za její dlouholetou finanční a morální podporu. Poděkováním za nasazení a zájem pomáhat řešit problematiku matek s dětmi bez domova. Nominace je ale také poděkováním za všechny maminky i děti, které díky Bohdaně prožily hezké chvíle v radosti, se svými dětmi. Děkujeme.
Farní charita Beroun nominuje:

Pavel Jambor - Dobrovolník - více než 20 let dobrovolnické práce nejen na poli Farní charity Beroun; - 15 let účastník Tříkrálových sbírek Farní charity Beroun (vždy s největším nasbíraným obnosem) - Náš Pavlík – nejvěrnější a celoživotní dobrovolník
Pavel Jambor, třiačtyřicetiletý rodák z Berouna. Toto jméno zná téměř každý člověk z Berouna a okolí, který se někdy angažoval v jakékoli nezištné pomoci bližním. Jeho jméno je spjato již více než dvacet let i s Farní charitou Beroun, která před lety působila na dobrovolnické bázi, ale i nyní s dobrovolníky spolupracuje. Společně s mladými z farního společenství, K-klubu a dalšími farníky v devadesátých letech tehdy pro berounskou charitu z iniciativy Římskokatolické farnosti sv. Jakuba povětšinou balil do krabic darované ošacení a dary pro válkou stižený Slavonski Brod v bývalé Jugoslávii, po celém Berouně tyto krabice v zelinářstvích sbíral, a pomáhal nakládat vše na auta a do vagonů. Když se Farní charita profesionalizovala, ale neměla skladové prostory, organizoval několik let na Berounsku svozy šatstva sám (domluvil tehdy spolupráci s celonárodní neziskovkou, která se této formě pomoci věnuje). Dobrovolně roznášel po celém městě a okolních vesnicích (již tehdy v reflexní vestě?) letáčky s upoutávkami na pořádání sbírek, další akce farní, charitní i skautské… Od počátku Tříkrálové sbírky je věrným a většinou nejúspěšnějším dobrovolníkem Farní charity Beroun, často „naplnil sám“ i dvě pokladničky. Ačkoli Farní charita Beroun již mnoho let pomáhá účinně nejen v rámci služeb Denní centrum a Terénní program i osobám bez domova, pan Pavel Jambor pro ty bezdomovce, které osobně zná, sám shání bundy, batohy, ponožky; nejednou se stalo, že volal k nějaké osobě bez domova v kritickém stavu lékařskou pomoc apod. Se všemi aktivitami přestal jenom jednou, na cca 2 roky, když psychicky neunesl smrt maminky a léčil se v psychiatrické léčebně. Ačkoli se to díky množství aktivit a nezištnému pomáhání ostatním nezdá, pan Pavel totiž není úplně zdráv. Kvůli porodním komplikacím trpí mentálními i psychickými problémy, přesto absolvoval základní i střední odborné vzdělání, pracoval v chráněných dílnách apod. Je velmi sečtělý a společensky aktivní. I nyní, kdy je v invalidním důchodu, pro množství aktivit, které jeho dobrému srdci nedají spát, je velmi vytíženým invalidním důchodcem. Navíc se nyní stará o svého nemocného tatínka. Sám není úplně zdráv, a přesto celý život pomáhá druhým. Kdo jiný si zaslouží cenu Ď, když ne Pavel Jambor.
Hospic Anežky České, Červený Kostelec nominuje:

Studenti Jiráskova gymnázia - Naše nominace se na předním místě týká studentů Jiráskova gymnázia v Náchodě, kteří Hospic Anežky České, zařízení pro těžce nemocné, již od roku 2009 různými způsoby podporují. Chtěli bychom veřejně vyzdvihnout a ocenit dobré skutky těchto mladých lidí a jejich vlastní iniciativu pomáhat, protože to není v dnešní době běžné. Posuďte sami: Uskupení TT Band Rock (Tomáš Kubíček, Hynek Pacák, Jakub Regner, Jan Hejzlar) a skupina Jam Defect (Kateřina Havlíková, Vojtěch Mrověc, Marián Linhart, Michal Vančák, Štěpán Knapp, Eda Paseka) – jazzovo-rockové kapely složené převážně ze studentů Jiráskova gymnázia zorganizovaly 18. prosince 2015 v Aule Jiráskova gymnázia Gymfest. Vstupné z této celodenní akce věnovali Hospici Anežky České. Zpěvák a kytarista Tomáš Kubíček pro TV Doutnák řekl: „Jelikož jsme se všichni shodli, že hrajeme pro radost a ne pro peníze, tak jsme se dohodli, že výdělek věnujeme na dobrou věc a to konkrétně červenokosteleckému hospici.“
Komediální dvojice složená ze studentů septimy JG Adam Budař a František Šedivý pro nás každoročně pořádají divadelní představení „S Mr. Beanem pro charitu“ a jejich výtěžek vždy zanesou do HAČ. Nutno dodat, že oba protagonisté jsou velice milí, skromní, nezištní a nesmírně aktivní. Provozují mimo jiné na JG i školní televizní kanál Doutnák. Divadelní soubor FFAKK, složený ze studentů JG, jehož stěžejními členy jsou opět Adam Budař a František Šedivý hraje Čapkovy hry, jejichž výtěžek opět putuje do pokladny hospice.
Pěvecký sbor Jiráskova gymnázia zvaný „Sboreček“ pro nemocné v hospici věnoval výtěžek svého celovečerního koncertu v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Dále vystupoval na vernisáži výstavy Šikovné ruce pro hospic. Sbor sdružuje přibližně 40 současných studentů, do kterého se velmi rádi vracejí i studenti bývalí. V loňském roce oslavil krásných 30 let svého působení.
Studenti JG jsou výjimeční, s velkým sociálním cítěním. Jednotlivé třídy se zapojují do Adopce na dálku. Pokud některá třída své působení na gymnáziu končí a jejich adoptivní kolega z Indie ještě studuje, přebírá si ho některá z nižších tříd. Finance na Adopci na dálku vydělávají tak, že sami doma napečou a o přestávce své výrobky prodávají druhým ke svačině. Víme také, že přebytky ze svých maturitních plesů/večírků zasílají na jiné charitativní akce např. Papežská misijní díla apod.

Věra Kožnarová - Paní Věra Kožnarová se stala dobrovolnicí v hospici 2 roky po jeho založení, je tedy dobrovolnicí už 18 let. Nejdříve pomáhala s péčí o květiny, chodila zalévat, přesazovat pokojové květiny a po 3 letech této služby převzala na sebe péči o květinovou výzdobu hospicové kaple. Stará se, aby v kapli byla vždy nějaká živá květina ve váze. Květiny dodává ze své zahrádky. Když skončí sezona na zahrádce, kupuje je na své náklady v květinářství. Je tedy i hospicovým sponzorem. Se svým manželem každý rok vyrobí krásný adventní věnec a na Vánoce půjčí do kaple svůj vyřezávaný betlém. To vše paní Kožnarová dělala týden co týden, i když se několik let celodenně starala o svoji nemocnou maminku a pomáhala svým třem dětem s péčí o vnoučata. V té době nemohla být paní Kožnarová navržena na některou z dobrovolnických cen, i když by si to zasloužila, protože by se nemohla z časových důvodů předávání osobně zúčastnit. Paní Kožnarové patří velký dík.

Galerie Gema s.r.o. s paní ředitelkou Mgr. Lindou Kůrkovou - Galerie Gema se od samého počátku snaží pomáhat všude tam, kde je třeba, a to nejen v oblasti kultury, ale i zdraví a sportu. V roce 1997 pracovníci Galerie pořádali jednu z vůbec prvních dobročinných aukcí na pomoc záplavami poničené Moravě, která se konala v klášteře sv. Anežky České v Praze a setkala se s velkým ohlasem.
Od roku 2013 pomáhá Galerie Gema pravidelnými měsíčními částkami nemocným a umírajícím v Hospici Anežky České. Ředitelka galerie paní Mgr. Linda Kůrková Sedláková podporuje naše benefice svými nápady a osobně s manželem a přáteli navštěvuje charitní ples, jehož peněžní výtěžek je věnován hospici vždy na nějaký účel. Vloni byl z výtěžku plesu zakoupen nový mandl do prádelny hospice. Paní ředitelka je empatická a otevřená našim potřebám, i když je sama velmi pracovně vytížena. V loňském roce nám věnovala z nakladatelství Gema Art krásné hodnotné knihy do tomboly plesu. Vždy se můžeme bez obav přihlásit, když potřebujeme náhlou finanční pomoc. Kromě podpory Hospice Anežky České pomáhá Galerie Gema i jiným občanským sdružením a nadacím. Letos oslaví Galerie Gema 25 let vzniku. Velkým přínosem pro Hospic Anežky České je nejen pravidelná finanční podpora, ale i vědomí, že se o činnost hospice až někde v Podkrkonoší, zajímá úspěšná pražská galerie. Velmi děkujeme! V dubnu letošního roku slavila Galerie Gema a Gema Art Group 25 let vzniku, při té příležitosti se zástupci společnosti paní Mgr. Linda Kůrková a Ing. Kamil Bahbouh rozhodli uspořádat dobročinnou aukci uměleckých děl a výtěžek věnovat našemu hospici. Výtěžek této aukce činil 162 000 Kč. Hospic Anežky České dostal opravdu štědrý dar.
Domov sv. Josefa, Žireč nominuje:

Mgr. Marie Paclíková - Oblastní charita Červený Kostelec, středisko Domov sv. Josefa nominuje na Cenu Ď 2016 paní Mgr. Marušku Paclíkovou – za organizaci všech možných ročníků Tříkrálových sbírek v Jaroměři a okolí, jejichž výtěžky pomáhají tomuto jedinému zařízení v ČR pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní.
A tak jsme díky příspěvkům z Tříkrálové sbírky mohli nakoupit pěknou řádku věcí. Např. zástěny na pokojích, odvětrání na vodoléčbě, rehabilitační zařízení včetně motomedu a vyšetřovacího lehátka, povlečení, koupací oleje. V roce 2012 byla Tříkrálová sbírka součástí příspěvku na nákup auta pro vozíčkáře, dva ročníky další byla TKS součástí sumy na pořízení nového výtahu, loni jsme mohli pořídit novou průmyslovou pračku do prádelny a výtěžek té letošní půjde na zařízení nové keramické dílny včetně pece.
M. P. je profesí učitelka, pracuje na pozici účetní sociálního podniku Pro-charitu-s.r.o. – dalšího střediska Oblastní charity Červený Kostelec, dříve Chráněných dílem u sv. Anny. Tříkrálovou sbírku začala organizovat ještě před otevřením tehdy 1. oddělení Domova sv. Josefa při svém vzniku v r. 2001. A od té doby stále…..Letos byl 16. ročník! Kdo se jako organizátor této největší dobrovolnické akce České katolické charity v ČR nezúčastnil, netuší, o jakou mravenčí práci náročnou na čas, ale i trpělivost při narušení soukromí celé rodiny se jedná. A to v předvánočním čase a s malými dětmi! Nebo v pracovním procesu účetní, kdy mají ke konci roku přímo „žně“. Kolikrát se seznam koledníků do realizace sbírky změní! Kolik lidí třeba onemocní….Nebo zavolá: „ Sežeň mi krále!“ Maruška se zde při organizování projevila jako výborný koordinátor. Musela k tomu nastudovat všechny ulice v Jaroměři, aby si králové navzájem „nelezli do zelí“ a poznat okolní vesničky a vybudovat si s lidmi v nich dobré vztahy. Se všemi je třeba být v kontaktu a operativně předávat důležité instrukce. K tomu je potřeba zajistit spousta rekvizit koledníkům pro „fasování“, azyl a občerstvení pro koledníky…Po koledě všechny informovat o obsahu kasičky a hlavně úúúplně všem poděkovat, aby měli do příštího ročníku zase chuť jít. Do letošní sbírky se jen pro představu zapojilo 59 trojic a to v součtu s vedoucími představuje téměř 240 lidí. Neuvěřitelné je také sledovat výtěžky a počet koledujících trojic a jejich vedoucích. Začínalo se s výtěžkem 20 tis. Kč a letos? Posunuta desetinná čárka + něco navíc. Přesně 245.798,- Kč!:-)
Marušce patří velký dík za její nasazení, a hlavně vytrvalost.
Za nominaci poděkovala slovy: "Pohladilo mě to po duši. Děkuji. „..a tekly mi slzy, když jsem nominaci četla.....“
Nemocnice Znojmo, p.o., hematologicko-transfuzní oddělení nominuje:

Iveta Hlobilová - Znojemsko na dřeň - Paní Iveta Hlobilová je ženou se silným příběhem. Její syn Adam onemocněl leukémií a jedinou možností vyléčení byla transplantace kostní dřeně. Začalo velmi komplikované hledání v národním registru, poté v registru v Německu a bylo velkým štěstím, že právě v Německu se shodný dárce našel. V prosinci 2014 podstoupil Adam transplantaci kostní dřeně a po více jak roce se zdá, že je na nejlepší cestě k úplnému uzdravení. Tato zkušenost vedla paní Ivetu k myšlence podpořit dárcovství kostní dřeně i v našem regionu formou různých akcí a ve spolupráci s Českým národním registrem dárců kostní dřeně. Založila web www.znojemskonadren.cz, který projekt podpory dárcovství představuje a dále ve spolupráci s hematologicko-transfuzním oddělením prezentovala hlavní myšlenky v České televizi, dále v rámci akcí znojemského adventu Dárkování a Ježíškův Garage Design. Na této akci bylo možné již přímo do registru vstoupit, tedy absolvovat odběr krve a vyplnit dotazník. Vše proběhlo ve spolupráci s lékaři a vrchní sestrou hematologie Bc. Eleny Voznicové. Během této dvoudenní akce se registr rozrostl o více jak 100 dárců. V únoru 2016 proběhla další akce ve spolupráci se znojemskými fotbalisty ve součinnosti s výzvou „ Kopeme za Denise “, jako opětovná podpora dárcovství dřeně a souběžně vyzvala ke spolupráci i znojemský hokejový tým. Všechny tyto aktivity velmi pomohly v osvětě stran dárcovství kostní dřeně a pevně věříme, že náš region bude ve velmi brzké době nejsilnějším stran počtu potenciálních dárců v rámci celé České republiky. Velmi děkujeme Paní Ivetě Hlobilové za spolupráci a velmi si ceníme, že jsou lidé, kteří dovedou přetavit svůj příběh v konkrétní pomoc bližnímu.
Dobromysl o. p. s., Beroun nominuje:

Jiří Oberfalzer - Nadační fond Letorosty - Jiří Oberfalzer je zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Letorosty. Založil jej v roce 2004 s cílem v berounském regionu a regionu Praha - západ podporovat spolkové činnosti neziskových organizací, kulturu a sportovní aktivity pro veřejnost. To, co se panu Oberfalzerovi za více než deset let vytrvalé práce podařilo, je opravdu jedinečné.
Činnost Nadačního fondu Letorosty se dá rozdělit do dvou základních směrů:
1) Cestou finanční podpory rozdal pan Oberfalzer prostředky ve výši více než 6 milionů Kč. Tyto prostředky shání od firemních sponzorů. Jde o trpělivou a vytrvalou práci, kterou vykonává zcela sám. Podpora směřovala především neziskovým organizacím, k zafinancování různých projektů (často opakovaně)např: Lomikámen z. ú., pro sbírku Jiná Káva (tréninkové pracoviště pro lidi s psychickým onemocněním), ARPZPD v ČR, o.s., Klub Klubíčko Beroun – péče lidi s postižením, OS Náruč Řevnice, Klub Zvonek - Dvůr – péče o lidi s postižením a onkologickým onemocněním, Farní charita Beroun, projekt Pokojíčky pro otce a matky v krizové životní situaci, Dobromysl o. p. s., MC Slunečnice Beroun... Pan Oberfalzer podporuje mnohé další – dlouhodobě či jednorázově. Patří mezi ně například organizace tělesně postižených, sbory dobrovolných hasičů, baráčníci, spolky chovatelů, rodinná centra, domovy důchodců, kluby seniorů, žákovský fotbal v Hořovicích a mnozí další organizátoři sportovních a kulturních akcí. Mnoha desítkami tisíc korun podpořil opakovaně též FITES v souvislosti s udělováním cen Trilobit v Berouně. Na podporu činnosti sborů dobrovolných hasičů věnoval bezmála 1, 5 milionu korun.
2) pořádání kulturních akcí:
Od roku 2005 se konají každoročně Berounské Letorosty, jichž je pan Oberfalzer zakladatelem. Tato akce každý rok přiláká několik tisíc diváků. Dalšími podpořenými akcemi jsou například Staročeské máje, adventní koncerty, různá hudební vystoupení, jízda historického vláčku a další. Dále se pan Oberfalzer podílí na financování různých kulturních publikací, jako jsou například: Havránek Blahoslav, Vraní skála, 2009, Samec Zdeněk, Proměny a příběhy Hořovic, König Jindřich, Řevnice na starých pohlednicích, 2014, Kadeřábek Rudolf, Talich a ti druzí, 2014
Na tyto akce a projekty zajistil pan Oberfalzer prostředky ve výši cca 10 milionů Kč. Akce mají značný kulturní, společenský a osvětový dopad. Pomáhají zachovávat místní tradice. Akce oslovují různé generační skupiny. Ty se tímto způsobem mimo jiné setkávají s myšlenkou pospolitosti a společenské odpovědnosti.
Je úctyhodné, že se pan Jiří Oberfalzer věnuje opravdu pomoci ve „svém“ regionu. Díky němu se podařilo posunout dopředu mnoho projektů, pomoci uskutečnit a naplnit vize různých skupin lidí, kteří by se bez podpory jen těžko domohli výsledků. Za to mu patří opravdu veliký dík nás všech.
Semiramis z.ú. Nymburk nominuje:

Mgr. Markéta Jírová Exnerová - Důvodem nominace Markéty Jírové Exnerové je zejména její zásluha na rozvoji programů primární prevence rizikového chování na všech školách v Nymburce i v širším regionu okresu Nymburk. Markéta Jírová Exnerová je v naší organizaci klíčovou pracovnicí, která se rozvoji primární prevence na Nymbursku věnuje již od roku 2006. Letos tedy slaví desáté výročí. Kromě téměř nevyčerpatelné zásoby energie, kterou během své dosavadní profesní kariéry věnovala práci s dětmi, ohroženými rizikovými jevy (např. šikanou, záškoláctvím nebo závislostmi), ji stále zbývá dost sil na to, aby se naplno věnovala i rodičům těchto dětí a také vzdělávání dalších lektorů, školních metodiků prevence a pedagogických pracovníků. Díky její píli a vytrvalosti je úroveň preventivních programů na Nymbursku dlouhodobě na špičkové úrovni a šance na včasné a úspěšné ošetření problémů, které by mohly ohrozit děti, mladé lidi a jejich rodiny stále stoupá. Markéta Jírová Exnerová rozdává dětem lásku a úsměvy, slunce a pohodu a nejsou jí lhostejné jejich osudy, uvědomuje si, jak to některé děti mají těžké ve svých rodinách a proto jim pomáhá neztratit se v jejich životech.
Kromě Nymburska jsou ale výsledky její práce zřetelně vidět i v oboru primární prevence samotné. Je spolu/autorkou metodik, (např. Standardy odborné způsobilosti poskytovatelů programů školské primární prevence rizikového chování, Kočičí zahrada - rozvoj sociálních dovedností dětí v rámci prevence rizikového chování nebo Systémové pojetí primární prevence na české škole) a podílí se tak výrazně na formování preventivních programů v celé České republice.
Nominací na nymburskou Cenu Ď bychom chtěli Markétě Jírové Exnerové poděkovat za její práci, vytrvalost, obětavost, ale i trpělivost a toleranci. Jsou to vlastnosti, kterých si u Markéty nesmírně vážíme a pevně věříme, že si ocenění zaslouží.
Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou nominuje:

Janis Voudouragkakis - Jak to začalo? Vůbec jsme se neznali. Byl tu jen obdiv k jeho práci a zběsilý nápad. Odešel impulsivní mail s důležitou otázkou. "Nedaroval byste nám den svého života?" Souhlasil. Na fotce vypadal jak král Herodes - majestátní, hrdý, přísný, nesmlouvavý. Panika. To nebude fungovat, klienti se ho budou bát. První usměvavá fotka ho prozradila. Bylo tam a rozehnalo všechny obavy. Srdce větší než on sám. Právě se narodil náš dobrovolnický projekt Den života. Záhy se ukázalo, že ze dne jsou dny. Naplněné a smysluplné. Díky. Janis nám nafotil kompletní fotosérii pro prezentaci našeho zařízení. A fotí dál. Už to není jen pán, co nám zadarmo udělá fotky. Stal se blízkým kamarádem mnoha zaměstnanců i klientů. O tom, jak zapadl do Domova bez zámku svědčí i to, že má svůj vlastní znak ve znakovacím jazyku Makaton, který používáme pro podporu komunikace klientů s mentálním postižením.

Vendula Smékalová - Vendy nám jako dobrovolnice pomohla zefektivnit provoz kavárny Pohodička, poradila nám s obsahem nového menu a zejména nás naučila péct ty nejlepší cheesecaky v ČR. Vyhrála cenu nejlepší cheesecake a její kavárna je v žebříčku pěti nejlepších kaváren v ČR. Celý týden pracovala v naší kavárně, aby pochopila její atmosféru, zákazníky i naše klienty. Posunula naše zaměstnance a klienty profesně, ale i lidsky. Vždy je u nás vítána! Děkujeme.

Michaela Dorazilová - Míša je naše dlouholetá dobrovolnice. Poslední rok vede skupinu Sebeobhájců – mentálně postižení se v malé skupině učí stát si za svým názorem, projevit přání a znát vlastní hodnotu. Míša krom toho, že je sama skvělou a moudrou dobrovolnicí, dokáže o dobrovolnictví velmi poutavě vyprávět a mnohé už posunula směrem k pomoci ostatním. Dobrovolnictví nechápe jako oběť, ale jako cestu osobního rozvoje a sebepoznání. Naši organizaci poskytla mnohé nedocenitelné pohledy na dobrovolnictví z pozice osvíceného dobrovolníka. Učí nás, jak s fenoménem dobrovolnictví v organizaci správně pracovat. Máme se od ní ještě mnoho co učit.

Nadace ČEZ a Jana Štefánková - Nadace ČEZ je naším dlouhodobým podpůrcem. V loňském roce nám díky projektu EPP přispěli nemalou částkou na dofinancování schodišťové plošiny v dvoupodlažním domě v Hrotovicích. Díky jejich akci Oranžová kola jsme dovybavili pojízdnou kavárnu, ve které pracují mentálně postižení a i její stálou základnu kavárnu Pohodička. Nadaci ČEZ a elektrárnu Dukovany reprezentuje vždy vstřícná, usměvavá a nesmírně srdečná Jana Štefánková. Děkujeme!
Spolek KONIPASKA, Znojmo nominuje:

MUDr. Milan Podlipný - Vybavení Domácí hospicové péče - Pan doktor Podlipný se nám sám nabídl, že má zájem finančně podpořit naší činnost a jak by mohl pomoci... Naše akutní potřeba v době jednání o podpoře, byla potřeba nákupu jednoho kusu elektrického polohovacího lůžka, včetně antidekubitní matrace. Pan doktor Podlipný po tomto našem jednání, se sám rozhodl nás finančně podpořit tak, že nám daroval finance na nákup tří kusů těchto polohovacích postelí.
Porozumění Litvínov, z. s. nominuje:

Městský úřad Litvínov - Mateřské centrum pro děti a mládež s postižením Klubíčko - Díky finanční a morální podpoře Města Litvínov, může naše centrum existovat a nabízet volnočasové aktivity pro rodiny pečující o malé a handicapované děti již 12 let. Handicapované děti tak mají možnost být integrovány mezi své zdravé vrstevníky již od nejútlejšího věku. Rodiny se necítí sociálně izolováni. Více se o nás dozvíte z přiložené prezentace a letáku.

Euro Support Manufacturing Czechia, s.r.o. - Mateřské centrum pro děti a mládež s postižením Klubíčko - Díky finanční podpoře Euro Supportu může naše centrum existovat a nabízet volnočasové aktivity pro rodiny pečují o malé a handicapované děti. Tato firma si nás sama vybrala ke sponzorské podpoře a každým rokem nás podporuje výraznou finanční částkou: 150 000,- Kč. Zaměstnanci firmy navíc každým rokem mezi sebou pro nás pořádají finanční sbírku. Za svoji podporu od nás nechtějí naprosto žádnou reklamu. Majitelé firmy to berou tak, že podpora neziskových organizací by měla patřit k dobrým mravům každého podnikatele. Toho si velice vážíme!
Krušnohorské centrum pro rodinu, z. s. Most nominuje:

Mgr. Leo Steiner - Mateřské centrum Barborka při Krušnohorském rodinném centru - Za pravidelné finanční dary a symbolické nájemné herny pro MC Barborka. Bez těchto darů bychom těžko zvládali uhradit náklady na každoroční provoz.

Petr Knorr - Krušnohorské centrum pro rodinu, z. s. - Za poskytnutí web hostingu pro naše stránky zdarma po dobu 10 let.

Martin Babák - Krušnohorské centrum pro rodinu, z. s. - Za dlouholetou a nezištnou podporu a pomoc s výpočetní technikou a za rady, když nevíme, co dělat s počítačem.

Václav Purchart - Projekt Mateřské centrum Barborka při Krušnohorském rodinném centru - Za nezištné zveřejňování upoutávek na naše centrum na obrazovkách v městské hromadné dopravě v Mostě.

Kočárky Beruška, Martina Kaplanová - Projekt Mateřské centrum Barborka při Krušnohorském rodinném centru - Za několikaleté každoroční příspěvky na výtvarné potřeby pro děti našeho centra.
HOSPIC v Mostě nominuje:

Magistrát města Mostu - Dlouhodobá finanční podpora provozních nákladů hospicové péče. Bez této podpory bychom nemohli poskytovat péči všem, kteří ji neodkladně potřebují. Nevyléčitelně nemocní lidé, kteří trpí onkologickým onemocněním potřebují šetrnou ošetřovací péči a léčbu bolestí. Za pomoc patří našemu městu velký dík.
Sociální služby Uherské Hradiště, p.o., Domov pro osoby se zdravotním postižením Uherský Brod, nominuje:

Dalibor HROMČÍK – medovina ELISA - rekreačně ozdravné pobyty (zejména zahraniční), dlouhodobé partnerství - Dlouholetý podporovatel našeho zařízení. Bez jeho podpory bychom nemohli našim klientům nabídnout některé z aktivit, které jsou pro ně velmi důležité. Rovněž dochází do DZP a udržuje přátelský vztah nejen s klienty, ale i s personálem. Jsme hrdí, že je náš mecenáš!

Ing. Josef Jančář + občané obce Šumice a okolí - rekreačně ozdravné pobyty, dlouhodobé partnerství - Díky výtěžku z každoročního benefičního koncertu bude moci zúčastnit několik klientů zájezdu k moři, který má významný vliv na jejich zdravotní stav, zejména pak psychický. Poděkování patří rovněž všem návštěvníkům koncertu a jeho sponzorům. Děkujeme!

Česká Zbrojovka, a.s. - dlouhodobé partnerství - Děkujeme zejména za spolupráci a partnerství, které nám firma nabízí. Děkujeme za pravidelnou sponzorskou podporu. Jsme šťastní, že nás svojí empatií a spoluprací podporují.
Charita Svaté rodiny Nový Hrozenkov nominuje:

AUSTIN DETONATOR s.r.o. - 17-tiletá finanční podpora Charitní pečovatelské služby v hornatém pohraničním regionu Valašska, Podpora naší vize „Jak neztratit domov ani ve stáří“ - Již po třetí se ucházím o cenu „Ď“ pro firmu AUSTIN DETONATOR s.r.o. Jedná se o firmu, s kterou jsem se potkala hned na počátku svého nástupu do organizace a bylo pro mne tehdy velmi důležité, že je někdo v pozadí, kdo chce pomoci v nelehkých začátcích. Pak pomoci přibývalo a před třemi lety jsme od této firmy získali automobil SUZUKI SX4 pro službu pečovatelek do našich hornatých terénů Valašska a letos opět příspěvek na sociální automobil pro Dům pokojného stáří rodinného typu (16 klientů, nemalou částkou. V letošním roce při jedné společenské akci mi pan ředitel s úsměvem přislíbil další spolupráci a těšil se také na některou z našich akcí. Byl u nás v září na konferenci k sociálním službám a na Adventní koncert v prosinci jsme pak pozvali mimo pana ředitele i další zaměstnance Austinu. Ještě něco na závěr. Nejsme totiž jediní příjemci darů od firmy Austin. Každý rok některá z neziskovek regionu dostává velký dar, ostatní menší a výtěžek z tomboly plesu organizace (který je moc mimochodem moc pěkný), doplněný do 50 000,-Kč, směřuje na postižené. Austin opravdu patří mezi výjimečné firmy. Nezdá se Vám?? Děkuji
Svaz tělesně postižených v České republice z.s., místní organizace Poděbrady nominuje:

Margita Melechovská - Obětavá a dlouholetá činnost v místní organizaci Svazu tělesně postižených v Poděbradech - Zakladatelka místní organizace Svazu tělesně postižených v Poděbradech. Přes své zdravotní potíže a ztrátu milujícího manžela, velmi aktivně a zcela nezištně pomáhá ne jen našim členům ve stáří, nebo po prodělaných zdravotních problémech, začlenit se do kolektivu, najít si nové přátele a zapojit se tak do normálního života. Najde si čas na své děti a hlavně na svá vnoučata a pravnoučata. Dává všem příklad, jak má plnohodnotně žít člověk v důchodovém věku i se zdravotním handicapem.
Rotary klub Pardubice nominuje:

Ak. sochař pan Olbram Zoubek - XII. benefiční večer pro SKP-CENTRUM, o.p.s. - Pan Olbram Zoubek nám vloni věnoval svůj reliéf s krásným názvem „Andělíček 1“. Ten se na naší benefiční aukci na Zámku Pardubice vydražil za celých 23 000 Kč. Pan Zoubek tímto způsobem významně přispěl na zakoupení herních prvků na zahradu Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež – Free klub, kam směřoval výtěžek loňské dražby. Nutno říci, že to nebyla zdaleka jeho první podpora naší neziskové organizaci. Své vybrané dílo nám do naší benefiční dražby věnuje pravidelně, za což jsme mu nevýslovně vděčni. Rádi bychom mu prostřednictvím této nominace na Cenu Ď vyjádřili náš vděk.

Zdeněk Izer - Benefiční večery pro SKP-CENTRUM, o.p.s. - Pan Zdeněk Izer moderoval již první benefiční večer naší organizace, který se odehrál v roce 2004. Výtěžek z prodeje uměleckých děl a jiných předmětů vždy putuje ve prospěch SKP-CENTRUM, o.p.s. Od té doby se benefičních večerů zhošťuje jakožto jejich moderátor. Svým uvolněným přístupem k jinak slavnostně pojímanému večeru přispívá nemalou měrou k tomu, že naprostá většina nabízených děl najde svého majitele. Vloni se podařilo zpeněžit dokonce všechny položky. Jedním z kupujících je tradičně právě i pan Izer, který si vždy něco vybere, a někdy se přitom jedná o věc, která by jinak zůstala bez zájemce. A malá perlička na závěr: V roce 2007 dokonce koupil dort s vyvolávací cenou jeden tisíc korun za neuvěřitelných 25 000 Kč!
prof. MUDr. Jaroslav Slaný, CSc., Ostrava nominuje:

ROTARY klub Ostrava - Stružielka - Týdenní pobyt handicapových dětí na horách s překonáváním handicapu prostřednictvím uměleckých prostředků ve spolupráci s Múzickou školou v Ostravě – Mariánských Horách. Tento projekt má za sebou už 22 ročníků. V letošním roce vydělal na tento pobyt RC Ostrava prodejem punče na Masarykově náměstí na předvánočních trzích.
Charita Frýdek-Místek nominuje:

Ludmila Jursová - Paní Jursová společně s paní Martynkovou pomáhá v Charitě Frýdek-Místek jako dobrovolnice na charitním středisku Centrum odlehčovacích služeb. Jako dobrovolnice se v naší Charitě zapojuje již 11. rokem. Jedná se o paní v seniorském věku, která pravidelně 2x měsíčně přijíždí ze své malé obce do Frýdku-Místku, aby vyplnila volný čas našim klientům – seniorům. Paní Jursová je velmi kreativní a během svých návštěv se skupinou seniorů tvoří rozmanité výrobky, které potom zdobí chodby, společenskou místnost a pokoje na oddělení. Společně s paní Martynkovou jsou v Centru odlehčovacích služeb momentálně jedinými dobrovolnicemi, vždy pozitivně naladěnými a jejich pomoc a čas věnovaný klientům jsou velmi cennými, neboť zaměstnanci vzhledem ke svému pracovnímu vytížení nemohou věnovat tolik času aktivizačním činnostem.

Jarmila Martynková - Paní Martynková společně s paní Jursovou tvoří neoddělitelnou dvojici, která pravidelně 2x měsíčně přijíždí za seniory. V Charitě Frýdek-Místek pomáhá 4. rokem. Má v sobě ducha tvořivosti a své nápady neváhá s elánem sobě vlastním uskutečnit. U obou dobrovolnic je obdivuhodná pravidelnost jejich dobrovolnické činnosti, překonání dojíždějí a nalezení volného času pro naše klienty a nalezení volného času pro naše klienty, ač mají obě své rodiny a pečují o zahradu.
Domov Větrný mlýn Skalička nominuje:

Lékárna U Zlatého Lva, Hranice - Tato lékárna je dodavatelem léků pro naše zařízení Domov Větrný mlýn Skalička, p. o. (domov pro osoby se zdravotním postižením) Podporuje naše aktivity již několik let. Poslední velkou akcí byly oslavy 90 let trvání Domova (založen 1925), v roce 2015. Díky jejímu přispění jsme mohli zorganizovat čtyři velká setkání. Jedním z nich bylo i uspořádání přehlídek teatroterapie ze zařízení Olomouckého kraje u nás ve Skaličce. Další akce byly uspořádány pro veřejnost a rodiče našich klientek, pro zakladatelky domova, sestry cyrilometodějského řádu a také v neposlední řadě setkání s představiteli kraje. Lékárna nás podporuje dlouhou dobu. Její každoroční sponzorský dar je pro nás přínosem. Pomocí něho můžeme přilepšit i klientkám dětského věku, které jinak nemají žádný příjem. Díky přispění jim mohou být poskytnuty i věci nad rámec povinností stanovených zákonem, na které by jinak neměly nárok. Např. rekreace nebo ozdravný pobyt, který by si jinak neuhradily.
Rotary Club Liberec - Jablonec nominuje:

Ivana Leksová - Dobrovolnická práce v projektu HoSt Home-Start ČR, pobočka Liberec. Paní Iva dlouhodobě spolupracuje s organizací HoSt Home-Start ČR,která poskytuje dobrovolnické služby s pověřením k sociálně právní ochraně rodinám s dětmi do 6 let. Hlavním cílem HoStu je ,aby rodiče zvládali běžnou péči a výchovu dítěte a zajistili tak dětem šanci na zdravý a zdárný vývoj .Organizace se zaměřuje na prevenci situací, kdy hrozí dětem odebrání z původní rodiny a podporu rodičů v těch oblastech péče a výchovy dítěte, které k těmto situacím vedou .Iva je dobrovolnicí ,která dochází do rodin, s maminkami si povídá a díky této psychické podpoře jim pomáhá najít "pevnou půdu pod nohama". Pomáhá zlepšit komunikaci mezi členy rodiny a poradí, jak fungovat s dětmi v co nejlepším souladu. Rodina tak získává svoji poradkyni a "profesionální" kamarádku zároveň. Společně mohou vyřešit problémové situace, ale také si spolu užijí příjemné chvíle a legraci.
Domov pro osoby se zdravotním postižením Pramen v Mnichově nominuje:

Radka Wernerová - Paní Radka zrealizovala projekt „Prostě krásná“ – splnila sen 32 ženám a dívkám se za podpory profesionálů proměnit dle svých vlastních představ v nádherné bytosti - Každá žena se snaží být krásnou, ale ne vždy má k realizaci sílu a prostředky. Paní Radka naprosto nezištně obětovala mnoho času proměnu 32 žen z DOZP Pramen v Mnichově. Nejdříve zajistila finance na nákup všech potřebných kosmetických pomůcek, pak sehnala i další nadšence z obru, jezdili k nám z Liberce. Není to k nám zrovna blízko, jedna cesta 300 km a těch cest bylo velmi mnoho. Zajistila i další firmu, která dodala nové oblečení, pak vizážistky a nakonec vše nafotila. Domluvila se s hercem Hamplem, vznikly krásné fotografie, kalendáře na rok 2016 a velkoformátové fotografie, které vystavujeme na výstavách. A co pro nás tato práce paní Radky představuje? Tak velkou radost a nadšení jsme tady ještě nezažili, nejen proměněných žen, ale i zaměstnanců a rodinných příslušníků a přátel.

Lucie Dubová - Slečna Lucie viděla reportáž v televizi o projektu „Prostě krásná“ a sama zrealizovala jízdu Prahou, co má smysl a byla určena pro naše klientky. Ladies Ride 2015 – dámská jízda, co má smysl - Slečna Lucie je motorkářka a nadchla ji myšlenka, že by sjednotila co nejvíce motorkářek a projeli by Prahou a tím by podpořili klientky z Mnichova. Pozvala nás na krásnou akci, kde více jak 50 dívek a žen projelo připravenou trasou, sednout si na ohromnou motorku bylo krásné, všichni k nám byli velmi přátelští a laskaví, vybrali pro nás 12.035,-Kč. A tak vznikl první ročník a letos se připravuje druhý… Ono se řekne připravuje, ale slečna Lucie pomocí svých přátel a kamarádů vše zajištuje nadšeně a nezištně. Co bychom mhli napsat více, než jaký je to nádherný pocit být součástí takové akce.
město Děčín nominuje:

Aleš Černohous - celý život fotograf, grafik, lektor počítačových kurzů. Ženatý, má tři dcery. Je členem týmu koordinační skupiny osob se zdravotním postižením komunitního plánování v Děčíně, kde se zaměřuje na odstraňování architektonických bariér v Děčíně a okolí. Podílel se na tvorbě metodiky mapování přístupnosti pro handicapované v rámci ČR. Je autorem brožury České Švýcarsko bezbariérové, kterou v roce 2012 vydala organizace České Švýcarsko o.p.s. Spolupracuje s neziskovou organizací Slunečnice v Děčíně a s Centrem Paraple v Praze.
Spolek Trend vozíčkářů Olomouc nominuje:

K+H čerpací technika s.r.o. - Asistenční služba pro klienty – vozíčkáře - Nezištná a dlouhodobá pomoc, nestrojený zájem o problémy postižených a snaha kdykoli podat pomocnou ruku. . Skromní na slova uznání, pomohou i v době méně ekonomicky úspěšné. Podporují nás od vzniku Trendu vozíčkářů. Věrní přátelé v nouzi.

Mgr. Milan Langer - Stará se o odstraňování bariér města Olomouc, aktivní člen Trendu vozíčkářů Olomouc - Narodil se 19. 7. 1959 v Prostějově. Od dětství je na invalidním vozíku s diagnostikovanou progresivní svalovou distrofií-myopatií. Základní školu absolvoval v Brně v Ústavu pro tělesně postižené. V letech 1974 – 1978 studoval na Gymnáziu pre telesně postihnutých v Bratislavě. Filozofickou fakultu J.E.Purkyně v Brně, obor nepedagogické studium němčina-italština, zakončil v roce 1983 závěrečnou zkouškou.
Od roku 1984 pracoval jako překladatel pro Konferenční servis Brno. V roce 1990 začal pracovat jako soukromá osoba – soudní překladatel, tlumočník, domácí učitel jazyků. V letech 1999 až 2003 se účastnil modulu 2 Česko – Britského projektu reformy sociálních služeb. V roce 1997 se stává předsedou NNO Trend vozíčkářů Olomouc, od roku 1999 je předsedou krajské rady zdravotně postižených – sdružení organizací zdravotně postižených. Aktivně se zapojuje do projektu „Bezbariérová Olomouc“. Dále se věnuje překladům a článkům do různých periodik zabývajících se problematikou zdravotně postižených. Zabývá se soudními překlady z německého a italského jazyka. Spolupracoval s MPSV ČR na publikaci „Průvodce standardy kvality sociálních služeb“.
Přestože je od mládí na invalidním vozíku, na život nerezignoval a žije plnohodnotný život. Vozík pro něho není překážkou při seberealizaci v osobním i pracovním životě. Od roku 1997 žije v Olomouci, bydlí v bezbariérovém bytě s manželkou Martinou. Aktivně se zapojuje do prosazování a obhajovaní práv osob se zdravotním postižením. Je nápomocen při odstraňování architektonických, ale i psychických barier mezi lidmi vzhledem k osobám se zdravotním postřižením. Dlouhodobě aktivně spolupracuje v organizacích pro zdravotně postižené (Svaz invalidů, Asociace muskulárních dystrofiků, Národní institut pro integraci osob s omezenou schopností pohybu a orientace České republiky, Národní rada osob se ZP ČR). Snaží se být co nejvíce nápomocen radou a podporou lidem se zdravotním postižením při návratu zpět do běžného života a ne jen jim, ale také lidem kolem nich.
Rovněž ve Spolku Trend vozíčkářů Olomouc nezahálí a vymyslel a zrealizoval projekt s názvem Štafeta na vozíku. Tento projekt má za úkol, aby si široká veřejnost vyzkoušela, jaké je sedět na invalidním vozíku a ujet si pár set metrů, pochopit jak se handicapovaný cítí a odbourávat tímto komunikační bariéry a ostych. V roce 2015 tuto akci navštívilo téměř 600 lidí a podařila se splnit myšlenka čtyřiadvacetihodinové jízdy.
Nebojí se citlivých a závažných témat, které mnohdy zasahují do nitra soukromí.
Má rád lidi, rád cestuje a poznává nové země, miluje přírodu, rád čte, navštěvuje divadlo.
Jeho postoj k životu by se dál vyjádřit citátem Friedricha Nietzscheho: „Co mě nezabije to mě posílí“, takže samozřejmě už plánuje dál. Je vždy připraven podat pomocnou ruku, každému kdo ji potřebuje a umí naslouchat.

RWE Energie, s.r.o. - Asistenční služba vozíčkářům - Stabilní partner, dlouhodobě a ve velmi významné částce poskytující finanční podporu, od doby navázání spolupráce nás pravidelně podporuje a paní Mgr.Ešková nás pravidelně navštěvuje, velmi se zajímá o dění u nás.Společnost podporuje velké množství projektů a na rozdíl od řady firem, podporujících výhradně úspěšné, nezapomíná na ty, kteří pomoc skutečně potřebují.

Antonín Joch - Asistenční služba pro klienty – vozíčkáře - Pana Jocha jsem potkal na akci pro veřejnost v roce 2015, kde náš spolek měl prezentaci. Zapsal si číslo s větou, že by nám rád pomohl. Čekal jsem, že se neozve a vyšumí to. Opak byl pravdou a pan Joch od této doby naší organizaci finančně významně pomáhá i přes to, že není z Olomouce.

Wanzl, spol s.r.o. - Asistenční služba pro vozíčkáře - Společnost podporuje řadu neziskových organizací a společenskou odpovědnost bere velmi vážně. Zajímá se o problémy neziskových organizací v místě svého působení a podle svých možností pomáhá i mimo rámec Olomouckého kraje. Paní Urbášková je dáma, která vždy potěší svým úsměvem a zajímá se o to, jak se našim nejen vozíčkářům daří.
Romana Houšková, Brno nominuje:

Nadace Klapeto - Mám 9-letou dcerku Lucinku, která ještě před 3 roky byla zdravá a šikovná. Šla na banální vyšetření do nemocnice, kde ji nechaliudusit. Nyní je Lucinka težce postižená, nechodí, špatně mluví, má bolestivé křeče. Trpí kvadruspasticitou a dystonií. Lucinka si moc přála tříkolku, aby mohla trénovat i venku a dostala se do kolektivu dětí. V tom nám pomohla nadace Klapeto, která nám velice ochotně a rychle lehotříkolku zakoupila. Lucinka má velkou radost a ježdění venku je pro ní velkou motivací. Doufám, že se její zdravotní stav posune dále a zo to děkuji i nadaci Klapeto v zastoupení ThDr.Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petráše.

Dobrý Anděl - dlouhodobá finanční pomoc - Ráda bych poděkovala nadaci za měsíční finanční pomoc, díky které mohu pořídit pro Lucinku rehabilitační pomůcky, léčebné pobyty nebo léky, které nehradí pojišťovna. Velice nám to usnadňuje život. Moc děkuji.
Oblastní charita Ostrov nominuje:

Luděk a Jana Marešovi - finanční dary, věcné dary pro všechny obyvatele stacionáře k vánocům, velikonocům atp.

Libuše Vilímovská - finanční dary, věcné dary pro všechny obyvatele k vánocům, pravidelně organizovala vystoupení dětí z hudební školy.
Ing. Jan Bureš nominuje:

Ing. Ivan Nepraš - Přemýšlel jsem nad tím, kdo by si toto ocenění zasloužil a to nejen v rámci našeho města, ale i mimo jeho hranice. Osob a společností je jistě více a velmi těžko se mi mezi nimi vybírá, ale přeci jenom bych chtěl vyzdvihnout jednoho člověka, který si zaslouží zveřejnění, mimo jiné i proto, že se se svou pomocí nechlubí a považuje jí takříkajíc za samozřejmou. I když vůbec samozřejmá není. Tou osobou je statutární ředitel společnosti N.G.Elektro Trade a.s. pan Ing. Ivan Nepraš.
Díky jeho pomoci se podařilo v Ostrově znovu obnovit tradiční spolek ostrostřelců, jehož je i on sám aktivním členem. Sponzorsky podpořil nejednu aktivitu spolků a občanských sdružení v našem městě, například Taneční skupinu Mirákl, ale také přispěl ostrovskému gymnáziu a pomohl též mnoha podnikatelům v Ostrově. Zakoupením přístrojů pro nevyléčitelnou Lucinku jí prodloužil život o několik let.
Kromě těchto bohulibých aktivit, kterými podporuje občanskou společnost, si také zaslouží uznání za to, že společnost N.G.Elektro Trade a.s. vybudoval prakticky z nuly jen vlastní pílí a pracovitostí. Dnes je z ní uznávaná a respektovaná společnost, která zaměstnává především ostrováky, ale ví se o ní po celé republice. Svými výrobky zásobuje řemeslníky a firmy ve všech krajích České rapubliky. V neposlední řadě si také zaslouží ocenění za to, že koupil bývalou prodejnu Albert, kterou opravil a přestavěl tak, že patří mezi velmi hezké průmyslové objekty v Ostrově.
Nejen za to vše si pan Ing. Ivan Nepraš cenu Ď zaslouží.
Vladimír Kříž nominuje:

Ing. Ivan Nepraš - Koho letos nominovat na cenu Ď? Já už mám jasno. Nominuji člověka, kterého jsem poznal blíže teprve minulý rok. Člověka, který nezištně pomáhá ostatním lidem, organizacím a spolkům nejen v Ostrově. Tento člověk na mne udělal veliký dojem tím, jak mu není lhostejný osud druhých.
Zaslouží si uznání za vybudování společnosti N.G.Elektro Trade a.s., kterou vybudoval zcela od základu svojí pracovitostí. Dnes je tato společnost uznávaná a respektovaná po celé ČR a zaměstnává Ostrovské občany. Koupil poškozenou prodejnu Albetr v havarijním stavu i s okolními pozemky, kterou ze svých prostředků zrekonstruoval a vybudoval zde sídlo své firmy, čímž zvelebil část Ostrova.
Díky jeho nezištné pomoci se podařilo obnovit tradiční Ostrostřelecký spolek, kde také působí jako plnohodnotný člen. Jeho šlechetné skutky ale nesměřují jen do spolku ostrostřelců. Sponzorstvím podporuje hodně aktivit spolků a sdružení v Ostrově. Ale zde jeho nezištní pomoc nekonční, přispěl a sponzorsky podpořil např. Taneční skupinu Mirákl, Ostrovské gymnázium, Fakultní nemocnici Plzeň - ortopedický kongres, mamografické oddělení, Masarykův onkologický ústav - na rozvoj a léčbu rakoviny. Zakoupil také přístroje pro nevyléčitelně nemocnou Lucinku a prodloužil jí život o několik let.
Nedá se popsat přesně, kde všude pan Ing. Nepraš nezištně pomohl a pomáhá. Spoustu věcí nevím, ale to jen proto, že o tom nemluví a přijde mu to samozřejmé. Jediné co mohu udělat, je nominovat pana Ivana Nepraše na cenu Ď, kterou si oprávněně zaslouží. Městu Ostrov přeji více takýchto pánů Neprašů.
Jaroslava Raunerová nominuje:

Aleš Vrchlavský - Rehabilitace dcery Petry Raunerové - Pravidelná rehabilitace dcery 2x týdně (1xdoma+1xna bazéně), bez nároku na finanční odměnu. Aleš s Peťkou cvičí Vojtovou metodou, v době svého osobního volna. Od doby, kdy Aleš s dcerou cvičí, tak se Peťka na cvičení těší a spolupracuje. Při cvičení se prodýchává (zbavila se kašle) a díky uvolněním spazmům se dokáže lépe+častěji projevit své pocity.

Vladimír Suchan, VLNY music agency - Volné vstupenky na koncerty pořádané agenturou Vlny - Umožňuje nám dle možností, už několik let, volné vstupy na koncerty, které pořádá. Také poskytl několikrát volné lístky na koncerty členům Kontaktu bB/plavci tělesně postižení. Největší zážitek byl koncert K.Gotta v KV Areně 2012.

Patrik Pizinger - Spolupráce s denním stacionářem Mateřídouška - Partnerství s Mateřídouškou upevnila nová smlouva. Partnerství si klade za cíl rozvoj kvalitních ambulantních sociálních služeb pro občany města nacházející v nepříznivé sociální situaci v důsledku zdravotního postižení. Město Mateřídoušku podporuje i finančně. Starosta se o dění Mateřídoušky zajímá a přijde i na některé akce. Mě umožnil s dcerou, která je klientem Mateřídoušky, zdarma jít na Ples města. Vstupenky byly vyprodané. Dcera si ples náramně užívala. Děkujeme mu za krásný zážitek.
KRÄNZLE spol. s r.o. - Stropní zvedací systém Roomer - odstranění bariéry kuchyně - Bez velké finanční podpory, od firmy KRÄNZLE spol. s r.o., jsme nebyli schopni dofinancovat projekt. Firma doplatila rozdíl, který jsme potřebovali k realizaci projektu a zařízení již používáme.
Nadace Malý Noe, Olomouc nominuje:

Hroší stavby Morava a.s. - Podpora projektu Nadace Malý Noe „Bydlení“ – budování startovacích bytů, vybavení pokojů dětí v dětských domovech. Podpora projektu „Zdraví“ – podpora zdravotně znevýhodněných dětí ze sociálně slabého prostředí nebo z náhradní péče - Nominovaný pomáhá již třetím rokem penězi, zaměstnanci firmy pomáhají Nadaci při jejích akcích. Nominovaný podporuje benefiční koncert Nadace, na kterém může Nadace představit svou činnost široké veřejnosti a získat tak další mecenáše. Díky podpoře nominovaného mohl být dokončen startovací byt při dětském domově v Přerově.

M.L.S. Holice, spol. s r.o. - Podpora projektu Nadace Malý Noe „Zdraví“ – podpora zdravotně znevýhodněných dětí ze sociálně slabého prostředí nebo z náhradní péče - Nominovaný pomáhá již třetím rokem penězi, organizuje mezi svými zaměstnanci sbírku a sám přidává své peníze. Aktivně se zajímá o podpořené děti. Dlouhodobě podporuje jednoho chlapce v náhradní péči a dalším dětem díky jeho pomoci může nadace darovat zdravotnické nebo výukové prostředky.

MUDr. Dagmar Malotová - Podpora zahraničního projektu Nadace Malý Noe –„Domov Malého Noe, Zambie.“ Podpora nákladů na vzdělání dětí v dětském domově Little Noah Children’s home, Zambie – Paní Malotová mnoho let aktivně spolupracuje s nadací na organizací adopcí na dálku pro děti v Domově Malého Noe. Sama je rodičem na dálku a získává další rodiče na dálku. Aktivně pracuje na rozvoji domova z hlediska vzdělávání dětí, z hlediska péče o zdraví dětí a z hlediska výuky k ekologickému chování dětí. Pro nadaci je velkým přínosem svými radami.

Ing. Jan Filipenský - Podpora projektu Nadace Malý Noe „Bydlení“ – budování startovacích bytů, vybavení pokojů dětí v dětských domovech. Podpora projektu „Zdraví“ – podpora zdravotně znevýhodněných dětí ze sociálně slabého prostředí nebo z náhradní péče - Nominovaný pomáhá již devátým rokem penězi, ale i radami. Díky podpoře nominovaného mohl být dokončen startovací byt při dětském domově v Olomouci, zrekonstruovány pokojíčky dětí v dětských domovech v Přerově, Prostějově, v Jeseníku. Nominovaný také přispěl svým darem k vybavení prvního Klokánku v Olomouckém kraji – v Dlouhé loučce. Nominovaný dlouhodobě podporuje benefiční koncert Nadace Malý Noe.

Kolektiv oddělení alergologie a imunologie Fakultní nemocnice Olomouc - Podpora zahraničního projektu Nadace Malý Noe –„Domov Malého Noe, Zambie.“ Podpora nákladů na vzdělání dětí v dětském domově Little Noah Children’s home, Zambie - Kolektiv sester a lékařů v průběhu roku odkládá peníze ze svých výplat a jednou za rok je předává Nadaci Malý Noe. Díky tomuto úžasnému kolektivu lidí s dobrým srdcem tak může navštěvovat základní školu několik dětí z dětského domova. Mimo tuto sbírku se kolektiv zúčastňuje akcí nadace a i takto nadaci podporuje.
Hospic na Svatém Kopečku, Olomouc nominuje:

Bc. Jitka Dobrovítovská - Paní Dobrovítovská podporuje Hospic na Svatém Kopečku od počátku jeho vzniku. V minulosti aktivně působila jako dobrovolník docházející k těžce nemocným klientům. Provázela je jejich nemocí, sdílela s nimi těžké chvíle a pomáhala jim dojít smíření a odpuštění. V posledních chvílích jejich života sedávala u lůžka nemocných, aby nebyli opuštěni a necítili se osamoceni. Náročným tématům jako je odpuštění, smíření s konečností života a odchodem ze života se věnuje i ve dvou básnických sbírkách - Střepiny ostrůvků života a Radost a žal. Obě vydala vlastním nákladem ve spolupráci s paní PhDr. Ludmilou Nováčkovou. Verše mají za cíl napomoci smíření a zároveň mají i dodat naděje těm, kteří ztratili někoho blízkého. Již mnoho let zajišťuje paní Dobrovítovská kulturní program na pravidelných Setkáních spojených se vzpomínkou na zemřelé, které Hospic na Svatém Kopečku pořádá. Zde za hudebního doprovodu recituje své verše a věnuje se přítomným pozůstalým. Zkušenosti a zážitky, které získala z působení v hospicové péči, zužitkovala v knize příběhů s názvem Duhou proměny, jejíž druhé vydání nyní připravuje. Paní Dobrovítovská je člověk s velkým srdcem a aktivní a hmatatelnou potřebou pomáhat bližním na úkor svého volného času, což je v dnešní době spíše ojedinělé.
Dobré místo pro život, Olomouc nominuje:

HI Software a.s. - Tomáš Hoplíček – sám o sobě na svém blogu IDnes píše:Jsem manžel, táta, podnikatel a člověk, který má oči otevřené. To mohu potvrdit. Před několika lety vyhledal Dobré místo pro život, domluvil si schůzku a nabídl nám pomoc se slovy: Vždy jsme podporoval Unicef, Člověk v tísni a podobné projekty. Jendou jsme narazil na Dobré místo a líbí se mi, že podporujete olomoucké sociálně znevýhodněné skupiny a protože podnikám v Olomouci, rád bych vás podporoval. Od té doby, každý rok podpoří konkrétní pomoc, za což si velice vážíme. Raná péče, psychologická i odborná pomoc pro děti se zrakovým postižením v Olomouckém kraji mám nové auto, aby mohla jezdit do rodin. Pan Hoplíček přispěl na několik vozíků pro handicapované, pravidelně platí desetitisíce dětem s mozkovou obrnou na lázně, které nehradí stát. Pomohl nám vybavit chráněné bydlení pro mentálně postižené, nové pokojíčky do dětského domova. Zároveň pomůže i dovybavením. Například v loňském roce jsme mohli koupit do dětského domova nové pračky. Tomáš Hoplíček je velmi skromný člověk, nikdy nechce nikde vystupovat a nic předávat. Zároveň se mi na něm líbí, že na všechny naše akce chodí, aby věděl, co podporuje.
Občanské sdružení D.R.A.K., Liberec nominuje:

Nadace EURONISA - Nadace Euronisa o.s. D.R.A.K. podporuje od roku 2003. Je to jeden z prvních donátorů, který nám umožnil pracovat s rodinami, se seniory a osobami se zdravotním postižením. Díky finančním příspěvkům jsme realizovali psychorehabilitační pobyty rodin s dětmi v Lázních Libverda, dále jsme mohli rozvíjet Centrum ucelené rehabilitace pro osoby s tělesným postižením, pro rok 2015 nám Nadace Euronisa pomohla v rozjezdu Dobrovolnického centra D.R.A.K., které má již 10 dobrovolníků, kteří s D.R.A.Kem spolupracují.

Květa Pěčková - Vánoční strom přání - Paní Květoslava Pěčková a její syn Lubomír Pěček, spolupracují již třetím rokem s naší organizací. V rámci vytipování velmi chudých rodin s dětmi - našich klientů, tito dva lidé, nikdy na děti z terénních sociálních služeb nezapomínají. Paní Květoslava a její syn Lubomír, tuto akci pořádají pro dětské domovy v celé ČR již 18 let. V loňském roce 2015, balili na 500 dárků doma a pro 50 dětí z naší organizace, které rozvážely osobně sociální pracovnice domů dětem pod stromečky. Jen bychom chtěli připomenout, že paní Pěčková dříve pracovala jako sociální pracovnice a nyní dlouhodobě pečuje o svou imobilní maminku, která je vždy účastna balení dárků.
Městský úřad Kyjov nominuje:

Občanské sdružení OMEGA plus - Obvazy pro malomocné v Africe a Indii - OMEGA plus je tým třinácti seniorek a seniorů, kteří veškerý svůj volný čas věnují humanitární činnosti. Například koordinují ruční pletení obvazů pro malomocné lidi v rozvojových zemích. Pro tuto záslužnou činnost získali po celé zemi více než osm set dobrovolných pletařek, kterým dodávají přízi. Jen vloni sdružení odeslalo do čtyř desítek leprosárií skoro 34 tisíc obvazů. Děkovné dopisy z Afriky a Indie dokazují, že jejich úsilí zachraňuje životy. o.s. OMEGA plus je aktivní i v dalších oblastech. Celoročně provozuje sběrné a výdejní středisko použitých věcí osobní potřeby (především oděvy, ale taky lůžkoviny, hračky, apod.), kterými zásobuje sociálně a zdravotně handicapované lidi nejen v kyjovském regionu. Do rodin půjčuje vozíky, chodítka a další rehabilitační pomůcky, sedmnáctým rokem spolupracuje s Nadací pro transplantace kostní dřeně v Plzni. Prostřednictvím finančních sbírek na účet Nadace odeslalo skoro 400 tisíc korun. V roce 2015 v rámci projektu "Kola pro Afriku" do Gabonu putovalo celkem 162 bicyklů. Aktivita těchto třinácti kyjovských seniorů je skutečně bohatá, díky své srdečnosti mohou být morálním vzorem pro ostatní. Takže velké "Ď", Omego plus!
Táborské soukromé gymnázium nominuje:

Diakonie ČCE – středisko Rolnička - Umožňuje lidem s postižením hodnotně žít, snaží se i vlastní tvorbou vytvářet finanční prostředky. Pro děti a dospělé s mentálním a kombinovaným postižením. Bohatá činnost - kulturní, umělecká dílna a čajovna v Soběslavi.

Klíček – denní a týdenní stacionář Tábor, Záluží, České Budějovice - Cílevědomá pomoc dětem s postižením, pomoc fyzická i psychická Poskytování sociální služby uživatelům s mentálním a kombinovaným postižením - 36 klientů ve věku 5 – 64 let. Bohatá činnost zájmová a kulturní.

Centrum Kaňka – Centrum Kaňka zajišťuje jedinečný model sociálních služeb, vzdělávání a volnočasových aktivit pro děti a mládež s postižením v rodinném prostředí s vysoce odborným personálem, moderním vybavením, osobním přístupem, širokým rozsahem metod a terapií a ochotou pomáhat. Propojit odborné terapie se systémem sociálních služeb a povinnou školní docházkou byla vize, ke které Kaňka směřovala od samého počátku svého fungování v roce 2002. Během téměř 15ti let naší činnosti počet klientů dosáhl současných 90ti.

Pečovatelská služba G - Centrum Tábor - Poskytování přiměřené míry pomoci a podpory v úkonech, které klient sám nezvládá z důvodů snížené soběstačnosti.
Mgr. Marcela Durasová nominuje:

Irena Vítovcová, sdružení ProCit - Nezištně s velkou energií pomáhá autistickým dětem a především jejím rodinám. Organizuje charitativní akce. Jednou z nich je i běh Run for ProCit - vybrané peníze jdou na edukativní pobyt rodičů autistických dětí.
Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře nominuje:

Tesco Stores ČR a.s. - Hypermarket Tesco Tachov - Dlouhodobá spolupráce s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Milíře, příspěvková organizace, podpora formou hmotných darů - výtvarné potřeby pro aktivizační a výchovné činnosti, finanční podpora při nákupu interaktivní tabule, Projekt Pomáháme s Vámi - Díky společnosti Tesco jsme získali v letošním roce podporu pro zakoupení interaktivní tabule, která nám umožní zatraktivnit pro naše klienty výchovné a aktivizační činnosti vedoucí k rozvoji a udržení myšlení a paměti. Projekt Pomáháme s Vámi pomohl rozhýbat společnost k většímu zájmu o pomoc pro neziskové a příspěvkové organizace.

Chodovar spol. s r.o. - Podpora realizace Přehlídky tvořivosti a schopností Prostor pro duši - Pivovar Chodovar podporuje Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře při realizaci Přehlídky tvořivosti a schopností Prostor pro duši- Přehlídka Prostor pro duši je ojedinělým projektem, který poskytuje zdravotně postiženým prostor pro předvedení dovedností a schopností získaných při činnostních aktivitách pohybových, hudebních, dramatických nebo výtvarných a ukazuje veřejnosti, co dovedou, zároveň jim umožňuje rozvíjet se a podporuje růst jejich tvořivosti a pomáhá jim integrovat se do společnosti, protože se setkávají a spolupracují s dětmi zdravými. Přehlídka se koná již tradičně v Kině Mže Tachov na počátku června a s ohledem k potřebám všech účinkujících, kterých je více než 200, jsme velmi rádi za podporu Chodovaru. Velmi si ceníme přístupu prezidenta společnosti pana Plevky, který má obrovské osobní kouzlo a je nositelem životní moudrosti.

Kristína Götzová - Zisk části finančních prostředků pro zakoupení keramické pece - Díky aktivitě paní Kristíny Götzové získal Domov Milíře část finančních prostředků k zakoupení keramické pece pro aktivizační činnosti klientů Domova Milíře. Paní Kristína oslovila sponzory a přesvědčila je pro finanční podporu zařízení na zakoupení pece, celkem získala 40 500 Kč. Její podpora se přenesla i do jiných oblastí než finančních - pomohla zorganizovat divadelní vystoupení spolku Divoch Stříbro v našem Domově nebo koncert pro klienty, jimž jejich stav neumožňuje opustit naše zařízení.
Dětské centrum Paprsek Prosek nominuje:

BIKERS PRAGUE - Členové motorkářského klubu BIKERS PRAGUE se pro nás stali doslova dobrými anděli – přestože na první pohled vypadají jako „drsní muži a drsné ženy“ na silných strojích, mají všichni moc dobrá srdce. V loňském roce třeba několikrát navštívili naše zařízení a přivezli dárky pro naše klienty, v září uspořádali celodenní open air akci BIKERS PRAGUE DĚTEM – připravili bohatý a zajímavý program a ještě zprostředkovali finanční dar našemu zařízení. O jednom víkendu tady významně zvelebili naši zahradu, velmi významně pomohli zorganizovat a finančně podpořili naši zahradní slavnost, vánoční strom od nich už se stává pro naše klienty tradicí…..nezapomínají ani na naše pracovníky – k vánocům „nadělili“ každému poukaz na luxusní masáž… a už samozřejmě plánujeme další společné aktivity. Moc si vážíme jejich vytrvalé a nezištné pomoci a za všechny dobré skutky opravdu upřímně DĚKUJEME!!
Domov Na Hrádku, Červený Hrádek nominuje:

město Kolín - Město Kolín pomáhá Domovu Na Hrádku již přes 10 let. K našim projektům má vždy vstřícný postoj. Podpora Města Kolína pro Domov Na Hrádku znamená zviditelnění zdravotně postižených osob v očích veřejnosti, finanční pomoc pro osoby se zdravotním postižení, krásné kulturní zážitky, prohlubování vzájemných vztahů, podpory a pomoci. Bez této pomoci by se nedaly řešit některé situace v životě zdravotně postižených osob, začleňování do společnosti, zkvalitnění jejich života. Velmi si jeho přístupu vážíme a ze srdce děkujeme.
Centrum LADA, z.s. Pacov nominuje:

Stanislav Macháček, DiS. - Vážený pan Macháček, zaměstnanec odboru výstavby, který v současné době ukončuje bakalářské studium sociálně charitativní práce a též rodič a moc skromný člověk. Již z toho je zřejmé, že času nazbyt nemá. Přesto si najde prostor, aby smysluplně pomáhal lidem s těžkým mentálním postižením. Ví, že jsme věční stavitelé, a že když ušetříme nějakou korunku, že jí vkládáme do rozšíření prostor pro naši klientelu a také do domečku pro trvalé bydlení těchto lidí s postižením. Zákony se mění a my neustále tápeme. Jak… a co a přitom nepřekročit hranice zákona. Máme své představy, ale napasovat do reálného života a paragrafů, je někdy docela kumšt. No a tady pan Macháček s obrovskou trpělivostí, hledá možnosti pomoci ve spleti zákonů, abychom dokázali, pro ty naše, co nejdříve a co nejlépe realizovat jejich i naše sny a potřeby. Absolvuje s námi nespočet jednání a vše zdarma. Díky, jeho nezištné pomoci ušetříme nejen spoustu času, starostí, dozvíme se kvanta nových informací, ale též nám pomáhá šetřit finanční zdroje. Jeho rady jsou pro nás opravdu hodně důležité. Jsme za jeho pomoc neskutečně vděční a jsme též přesvědčeni, že by měla i veřejnost vědět s jakým vzácným člověkem máme tu čest spolupracovat a oni se potkávat. S velikou úctou k jeho konání bychom si moc přáli, aby pan Macháček byl Cenou Ď oceněn, za pomoc LADĚ.

Vladimír a Zuzana Kozlerovi - Touto cestou bychom rádi nominovali na Cenu Ď manželé Zuzanu a Vladimíra Kozlerovi. Patří do vedení společnosti RIMOWA CZ spol. s r.o. v Pelhřimově. Ta se do Česka dostala díky zakladatelům, jejich rodičům, manželům Libuši a Františkovi Vašinovým. Mladí lidé, rodiče tří dětí. Jdou ve šlépějích své rodiny a nezapomínají na ty, ke kterým nebyl osud zrovna přívětivý - na lidi s mentálním a kombinovaným postiženým a tím na celou LADU v Pacově. Díky nim, se u nás v LADĚ žije mnohem lépe a nebýt všech od „Vašinů“ docela jistě bychom nebyli tam, kde jsme nyní. Pomáhali nám při rozjezdu LADY při prvních krůčcích zrodu, se stavbou naší první základny a nyní s trvalým bydlením pro těžce postiženou klientelu. Ať koukneme do jedné části, či druhé, za téměř vším je tato neskutečně vzácná rodina. Jejich pomoc, povzbudivá slova, morální kredit, vlastně vše. Tito lidé myslí i na zdravotní stránku a radost lidí kolem sebe v Pelhřimově. Jejich jméno je spojeno též i s pelhřimovským Beachwellem, sportovně relaxačním centrem, za který obdrželi cenu města Pelhřimova. S obrovskou pokorou a úctou bychom si přáli, aby takovéto veliké a vzácné ocenění přišlo k nim.

Zdeněk Čermák, Mezinárodní transport - Vážený pan Zdeněk Čermák, majitel společnosti Transport, která je ryze českou firmou, jež byla založena v roce 1992 a svým klientům nabízí poskytování komplexních služeb v oblasti mezinárodní kamionové a nákladní přepravy, logistických služeb, vnitrostátní a mezinárodní spedice. Neskutečně skromný a pracovitý člověk, kterého si velice vážíme. Přes veliké pracovní nasazení nezapomíná na naše postižené spoluobčany a rychle pochopil, že nám v LADĚ nejvíce pomůže pravidelná podpora na provozní vydání a každý měsíc pro naši LADU Pacov přichází jeho pomoc. Zajímá se o dění u nás, podpořil nás též i v pomoci při realizaci domečku na trvalé bydlení našich handicapovaných spoluobčanů. Neskutečně si jeho pomoci vážíme a nominujeme na Cenu Ď.

Josef Hudera, A.V.I. s.r.o. - Vážený pan Josef Hudera, který je ve vedení společnosti A.V.I. s.r.o. Mladá Boleslav. Přišel k nám na Den otevřených dveří, viděl a okamžitě se rozhodl, že se stane pravidelným sponzorem. Neskutečně skromný člověk, který má srdce na dlani a pomáhá naší LADĚ Pacov, jak může. Již po několik roků pravidelnými částkami pomáhá s provozem a nejen to. Udělá pro ty naše mladé muže a dámy krásný zážitkový výlet. Zakoupí jim k tomu trička, vezme je na výstavu, vše zafinancuje a má radost, že jsou šťastni. S radostí si dovolujeme podat návrh na nominaci pana Josefa Hudery.

pánové Rýznerovi st. a ml., Hranipex Czech Republic k.s. - Vážení a vzácní pánové Rýznerovi z HRANIPEXu u Humpolce. Lidé, kteří začínali od píky a vybudovali velikou společnost. Stovkám zaměstnanců dávají práci. Při našich setkáních mají obrovský zájem o to, jak pokračujeme, jak se nám vede, co se u nás děje a pravidelně každým rokem jsou jedněmi z nejvýznamnějších sponzorů naší organizace. Pomáhají nám se stavbou „Domečku“ pro trvalé bydlení našich klientů. S obrovskou pokorou k jejich konání nominujeme tyto pány za pomoc lidem s mentálním postižením na Cenu Ď.

Ing. Ludvík a Veselý a Alena Veselá,FREMIS, a.s. - Manželé Veselých ze společnosti Fremis Čechtice, naši dlouholetí a pravidelní sponzoři, přátelé, kteří se opravdově zajímají o dění v LADĚ Pacov. Pokaždé když přijedou, přinesou tu kytičku, tu něco jiného, co nám udělá radost a nezapomínají na úsměv a radost. Klienti se již na návštěvu paní Veselé moc těší. Vážíme si jejich pomoci jak s provozními náklady, tak též se stavbou domečku pro trvalé bydlení. Byli mezi prvními, kdo s námi stáli a pomáhali. Dávají nám i morální podporu a sílu jít dál a nenechat se v té dnešní, někdy hodně dravé, společnosti udržet a zvednout hlavu. S radostí tyto manžele nominujeme na Cenu Ď.

Ing. Petr Švancara, KSF, spol. s r.o. - Vážený pan Ing. Petr Švancara společnost K.S.F. Praha. Je jednatelem společnosti, která klade důraz na dobře odvedenou práci, profesionalitu a lidský přístup. Byl jeden z mála v našich prvopočátcích, který nám věřil a pomáhal jak finanční podporou na provoz LADY tak i s vybavením. Ať to byla infrasaunička, rehabilitační pomůcky a v současné době se stavbou Domečku pro trvalé bydlení lidí s postižením. Je již dlouholetým sponzorem, který se zasloužil o to, že LADA dýchá a je. Navrhujeme ho na nominaci Ceny Ď za pomoc lidem s těžkým postižením.
Denní centrum Barevný svět, o.p.s., Třebíč nominuje:

Ing. František Vágner - Pan Vágner podporuje naši organizaci od samého jejího vzniku, tedy již jedenáctým rokem. Nejdříve jako generální ředitel a majitel úspěšné třebíčské firmy Envinet, a.s. a v posledních letech již jako soukromá osoba. Před necelými dvěma lety nás velmi potěšil tím, že kývl na naši nabídku a stal se členem správní rady naší organizace. Od té doby je jeho pomoc a podpora ještě výraznější. Je velmi aktivní ve prospěch naší organizace a neváhá nás podpořit na dobročinných aukcích. Naší organizaci v posledním roce věnoval jakožto soukromá osoba naprosto nadstandartní finanční částku, díky které jsme mohli řešit akutní problém s nevyhovujícím svozovým automobilem a pořídit nový 9-ti místný Ford Transit. Bez funkčního auta by totiž byla významně omezená dostupnost naší služby denní stacionář pro velkou část klientů s mentálním a kombinovaným postižením, které svážíme z mnoha odlehlých obcí třebíčského okresu. Mimo to nám pan Vágner zprostředkoval kontakt s místním prodejcem automobilů – firmou Hlouch motors, pomohl nám u prodejce vyjednat významnou slevu, nestandartní splátkový kalendář a především poskytl za naší malou neziskovku záruky. Pan Vágner je pro Barevný svět mecenášem v pravém slova smyslu a my si velmi vážíme toho, že máme jeho důvěru. Mimo to víme, že nejsme zdaleka jedinými, které podporuje. Pan Vágner má velmi vyvinuté sociální cítění a potřebu se angažovat ve prospěch potřebných. Přesto přese všechno však vždy vystupuje s obrovskou skromností a pokorou. Je to velmi obdivuhodný pán a nám je velkou ctí….

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                                       pořadatel: +420/608 702 768                                       cena-d@centrum.cz                                       www.cena-d.cz