www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

N O M I N A C E
Krajské nominace 2016
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj

Celostátní nominace 2016
Městské nominace 2016
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - CENA Ď 2016


Dětský domov a školní jídelna Radkov – Dubová 141, p.o. nominuje:

Martin Kučera a Vojta Paukner - Milý Ježíšku - Již třetím rokem se náš Dětský domov zúčastnil akce „MILÝ JEŽÍŠKU“. Chtěli bychom touto cestou poděkovat pánům Vojtěchu Pauknerovi a Martinu Kučerovi za tento úžasný projekt, který každoročně udělá šťastnými mnoho dětí v dětských domovech. Poděkování patří za jejich ochotu a obětavost pro druhé. Děkujeme moc.

TANGO Havlíčkův Brod, v. o. s. - Daruj hračku - Již druhým rokem se náš domov zúčastnil skvělého projektu Daruj hračku. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří takto pomáhají ostatním. Moc děkujeme.
Dětský Domov a školní jídelna p.o., Melč nominuje:

Martin Kučera a Vojta Paukner - Milý Ježíšku - Poděkování za to, že každý rok dělá naše děti šťastné. Děkujeme
Dětský domov Janovice u Rýmařova nominuje:

RAFAEL DĚTEM, nadační fond - Nákup hracích prvků na zahradu DD v hodnotě 100000,- Kč - Pokračující podpora dětí v našem domově, nyní zaměřená na nové moderní hrací prvky na zahradu, kde děti tráví hodně svého času.

Thomson Reuters - Charitativní aukce fotografií Šance pro děti, výtěžek věnován dětem v domovech pro děti do 3 let - Po přestávce obnovená aukce, za výtěžek jsme dětem zajistili ozdravný pobyt v lázních Luhačovice a výlet do Zooparku a Dinoparku ve Vyškově.

Tango Havlíčkův Brod, v. o. s. - Daruj hračku - Opětovné zajištění krásných vánočních dárků pro děti z DD, v roce 2015 bez pomoci Českého rozhlasu.

Centrum celoživotního vzdělávání PF UP Olomouc - Nákup výtvarných potřeb pro děti - Opakovaně náš domov navštěvují pracovníci Centra, hrají si s dětmi, nakupují výtvarné potřeby v hodnotě 10000,- Kč, které děti průběžně využívají.

Ing. Barbora Škrbelová a zaměstnanci OSRAM - Opakovaná podpora dětí z DD Janovice u Rýmařova - Opakovaně pořádají zaměstnanci vánoční bazar, jehož výtěžek věnují dětem, v uplynulém roce ještě uspořádali soutěž o nejlepší marmeládu, kterou využili do cukroví pro děti. Opakovaně také uspořádali sbírku oblečení.
Dětský domov a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava nominuje:

TANGO Havlíčkův Brod, v. o. s. - Daruj hračku - Každý rok se děti našeho dětského domova těší na dárečky pod stromeček. Jejích přání nám pomáhají splnit šikovní manažeři na vozíku z Havlíčkova Brodu. Za trpělivou a obětavou práci jim srdečně děkujeme. Díky jejich snažení prožijí děti kouzelné Vánoce.
prof. MUDr. Jaroslav Slaný, CSc., Ostrava nominuje:

ROTARY klub Ostrava - Stružielka - Týdenní pobyt handicapových dětí na horách s překonáváním handicapu prostřednictvím uměleckých prostředků ve spolupráci s Múzickou školou v Ostravě – Mariánských Horách. Tento projekt má za sebou už 22 ročníků. V letošním roce vydělal na tento pobyt RC Ostrava prodejem punče na Masarykově náměstí na předvánočních trzích.
Dětský domov Budišov nad Budišovkou nominuje:

Mgr.Ivana Jírů - Jediná a obrovsky lidská pomoc před 3 lety při složitém řešení nevydařené pěstounské péče, „záchrana“ 4 sourozenců / psychiatrie,policie atd../ -od té doby uskutečňuje výbornou hostitelskou péči 4 psychicky narušeným dětem v našem zařízení- pravidelné návštěvy i se svojí sestrou, provádí i sbírky na pracovišti KÚ – sladkosti, knihy, nakupuje dárky pro všechny naše děti ke všem svátkům, zajímá se o jejich osudy.

Eva Dolejší - Již 6 let nám pomáhá hlavně materiálně – sladkosti dětem na Vánoce ,Velikonoce, Den dětí atd..provádí sbírky u spoluzaměstnanců a osobně nakupuje dětem vánoční dárky na přání , klientům, kteří odchází z domova do samostatného života pořizuje výbavy dle jejich potřeb, se zaměstnanci přijela na pomoc i při údržbě zařízení – zorganizovala teambuilding.

Velitel - brigádní generál Ing. Ján KOŽIAK - Velké poděkování vojsku - již 15 let nám poskytují bezplatně 14 denní prázdninový zážitkový pobyt pro děti ve vojenském prostoru Barnov. V nádherném prostředí u přehrady máme k dispozici ubikace s elektrikou i teplou vodou. Děti se učí plavat, pádlovat na člunech a poznávají divokou přírodu/hnízdí tu volavky, divoké kačeny atd../
Charita Frýdek-Místek nominuje:

Ludmila Jursová - Paní Jursová společně s paní Martynkovou pomáhá v Charitě Frýdek-Místek jako dobrovolnice na charitním středisku Centrum odlehčovacích služeb. Jako dobrovolnice se v naší Charitě zapojuje již 11. rokem. Jedná se o paní v seniorském věku, která pravidelně 2x měsíčně přijíždí ze své malé obce do Frýdku-Místku, aby vyplnila volný čas našim klientům – seniorům. Paní Jursová je velmi kreativní a během svých návštěv se skupinou seniorů tvoří rozmanité výrobky, které potom zdobí chodby, společenskou místnost a pokoje na oddělení. Společně s paní Martynkovou jsou v Centru odlehčovacích služeb momentálně jedinými dobrovolnicemi, vždy pozitivně naladěnými a jejich pomoc a čas věnovaný klientům jsou velmi cennými, neboť zaměstnanci vzhledem ke svému pracovnímu vytížení nemohou věnovat tolik času aktivizačním činnostem.

Jarmila Martynková - Paní Martynková společně s paní Jursovou tvoří neoddělitelnou dvojici, která pravidelně 2x měsíčně přijíždí za seniory. V Charitě Frýdek-Místek pomáhá 4. rokem. Má v sobě ducha tvořivosti a své nápady neváhá s elánem sobě vlastním uskutečnit. U obou dobrovolnic je obdivuhodná pravidelnost jejich dobrovolnické činnosti, překonání dojíždějí a nalezení volného času pro naše klienty a nalezení volného času pro naše klienty, ač mají obě své rodiny a pečují o zahradu.
Dům seniorů „POHODA“, Orlová-Lutyně nominuje:

Věra Böhmová - Paní Věra Böhmová do domova pro seniory přichází pravidelně každý týden v úterý již 8 let. Svůj čas věnuje bezplatně seniorům, se kterými nejen cvičí, ale vede s nimi rozhovory o běžné realitě života, zprostředkovává jim prostřednictvím donášky tiskovin všeobecný rozhled. Je zařazena v dobrovolnickém programu DC Adra, a také sama aktivně vyhledává další dobrovolníky pro dobrovolnické činnosti v našem domově. Občasně seniory doprovází na kulturně-společenských akcích – Orlovské múzy, Pochod všech generací, ukázala, jak lze využít cvičební stroje na senior hřišti. A co je na tom obdivuhodné a ojedinělé? Především to, že paní Věra Böhmová patří sama do kategorie starších seniorů, ale díky své vitalitě dokáže motivovat a přinášet radost nejen svým vrstevníkům.
Mateřská škola Radost, Orlová-Lutyně nominuje:

Manželé Helena a Zdeněk Balysovi - Paní Helena Balysová za vydatné pomoci svého manžela pro naši MŠ již 10 let šije, plete či háčkuje (i když není vyučená švadlena) hračky, didaktické pomůcky a zhotovuje doplňky pro hru a vzdělávací aktivity dětí. Pro Vaši představu je to např. soubor pohádkových kostýmů, kolotoč s loutkami, betlém, oblečky pro panenky, hmatové koberce, manipulační panák, kapsáře pro děti, námořnická truhla a tak bych mohla pokračovat ještě na dalších nekončících řádcích. U příležitosti vánočních svátků každoročně přináší dětem tu perníkovou chaloupku, tu perníkový vláček či něco jiného. Všechny zhotovené věci jsou originály, které každodenně využíváme při práci s dětmi a nemuseli jsme je kupovat za velmi vysoké ceny dle nabídkových katalogů. Jejich výrobky jsou doslova „vymazlené“ do posledního detailu a my s dětmi jsme jim za jejich nezištnou práci a pomoc neskonale vděčni.
Domov Sluníčko, Ostrava-Vítkovice nominuje:

ZŠ Velká Polom - Jedná se o mezigenerační spolupráci dětí 8, 9 tříd Základní školy z Velké Polomi a seniory Domova Sluníčko. Děti se od roku 2014 účastní technických dnů z pravidla na jaro a podzim. Provádí údržbu parku v areálu domova. Práce základní školy je jedinečná v čele s panem ředitelem Mgr. Olivkou a pedagogy, kteří také pomáhají při údržbě parku Domova Sluníčko.
Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava nominuje:

Tieto Czech s.r.o. - Výuka práce na osobním počítači - Společnost TIETO si dala za úkol naučit klienty našeho domova v průběhu 10 setkání, jak používat osobní počítač. Pánové i dámy z Tieta ihned prolomili svým milým a vstřícným přístupem k našim uživatelům počáteční nedůvěru. Trpělivě a s úsměvem vysvětlovali, tázali se a povzbuzovali naše klienty při postupným seznamování se s počítači a jejich využitím.

RNDr. Jan Zlámal - dobrovolník ADRA - Internetový kroužek - Pan RNDr. Zlámal vede již od roku 2012 v našem zařízení internetový kroužek pro naše klienty. Přispívá tak k využití moderních technologií jako např. skype a možnosti vyhledat si zajímavosti, ale i potřebné informace, které by jinak naši klienti neměli možnost získat.

Petr Miencil - dobrovolník ADRA - Návštěvy klientů - Pan Miencil dochází pravidelně za našimi klienty již od r. 2012, kdy se jim snaží rozhovory a svou přítomností zpříjemnit volné chvíle, což klienti velmi kvitují.

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                                       pořadatel: +420/608 702 768                                       cena-d@centrum.cz                                       www.cena-d.cz